Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за кредити долг
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 631
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за кредити долг

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство за кредити долг
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководството на кредитен долг во Софтверот на УСУ е во целосна согласност со сметководствената регулатива, која го дели долгот, во зависност од периодот на отплата на добиените заеми, според договорот, на долгорочен - периодот на отплата на долгот е повеќе од 12 месеци , и краткорочно, кога долгот мора да се плати пред истекот на годишниот период. Покрај тоа, сметководството на долг на добиените кредити е организирано не само од овие две категории, туку и од доверители и должници. Ова е одредено од статусот на организацијата што го инсталирала овој софтвер, што може да го користи секоја од страните во договорот за заем, иако, ако сметате, дека предмет на дискусија се добиените кредити и нивното сметководство, тоа значи дека ние зборуваат за претпријатието кое води евиденција за примените заеми.

Контролата врз тековниот долг на примените кредити е воспоставена во базата на податоци за заеми, каде што примените кредити ја формираат својата историја, почнувајќи од датумот на поднесување на апликацијата, неговото последователно одобрување и трансфер на средства на соодветната сметка, должнички трансакции со оглед на условите и износи што треба да се платат, плаќање на провизии и проценти. Секој добиен кредит има свое единствено „досие“ во оваа база на податоци со доделен статус што ја карактеризира моменталната состојба на долгот, а статусот, пак, се одредува според бојата, со која корисниците на програмата визуелно го следат исполнувањето на обврските да го отплати овој долг. Статусот на долг на добиениот заем има неколку статуси, вклучително и навремено плаќање според распоредот, кршење на роковите за плаќање, одложувања, пресметување на казните и други. Корисникот ги разликува статусите според нивниот степен на проблем, без да потроши време за отворање на секој документ за да се запознаат со статусот на долгот.

Конфигурацијата на сметководството на долг на добиените заеми успешно исполнува една од нејзините главни задачи - заштедува време на персоналот и визуелизира индикатори за успешност за да се обезбеди брза проценка на работните процеси, што овозможува да се зголеми ефикасноста на процесите и продуктивноста на персоналот, профитабилноста на претпријатието, при истовремено организирање на информации за долг за примени кредити и структурирање на процедурите за сметководство. Инсталирањето на конфигурацијата за сметководство на долг на добиените заеми го спроведува инвеститорот, по што е обезбедена кратка презентација на сите софтверски можности, кои не се толку малку, што овозможува да се ослободи персоналот од извршување на многу дневни должности , првенствено од учество во сметководство и пресметки. Така, на овој начин автоматскиот систем за сметководство ќе ги спроведува овие постапки независно, обезбедувајќи му на претпријатието точност и брзина на обработка на податоците што треба да се запишат.

Покрај тоа, вработените веќе не се вклучени во формирањето на какви било документи. Конфигурацијата на сметководство за долг на примените кредити ги прави независно, слободно работејќи со податоците достапни во системот и банката на обрасци вградени во него, подготвени специјално за извршување на овие работи. Автоматско генерираната документација целосно одговара на сите барања, ги исполнува барањето и целта, ова се следи од информатичката и референтната база, исто така вградена во сметководствениот систем, каде што се собрани сите одредби, прописи, норми и стандарди, вклучително и изготвување на финансиски извештаи. Базата спроведува редовно следење на појавата на нови измени и дополнувања на постојните регулаторни документи, кои ги разгледуваат и прилагодуваат поставките во самиот систем за да се добие ажуриран резултат во пресметките и подготовката на документите. Достапноста на информациската и референтната база исто така обезбедува поставување на пресметката, што овозможува автоматски пресметки бидејќи секоја операција добива израз на вредност со оглед на утврдените стандарди во индустријата и презентирани во базата.

Одговорноста на корисниците вклучува само една операција - навремено додавање на програмата на нивните читања добиена при извршување на работни задачи во рамките на надлежноста. Врз основа на нив, автоматскиот систем за сметководство спроведува непосредна повторна пресметка на тековните индикатори поврзани со добиената промена, обновувајќи го описот на тековниот процес, затоа е заинтересиран за навремено примање на примарни и тековни информации од корисниците, мотивирајќи ги активно учествуваат во постапката за внесување на податоци со автоматско пресметување на платите по стапка на корисник, имајќи го предвид обемот на работа регистриран во електронски дневници за работа. Во исто време, корисниците работат во лични електронски форми, информациите објавени во нив се означени со најава, која сите ја добиваат заедно со заштитна лозинка за да влезат во програмата со цел да се заштити доверливоста на официјалните информации, и затоа, носи лична одговорност за квалитетот на нивните податоци и навременоста на нивното внесување во системот.

Во прилог на основата на кредити, ЦРМ е претставена како база на клиенти, каде што е организирано сметководство за интеракција со нив, се составува детална историја на контакти од моментот на регистрација. Секое лично досие содржи лични податоци, контакти, архива на документи, фотографии и детален список на работата извршена според датумот - повици, писма, состаноци и издавање заем. ЦРМ исто така ги чува сите понуди дадени на клиентот, текстовите на испратените пошта, копии од лични документи и фотографија од веб-камерата се приложени.

За да се обезбеди надворешна интеракција, функциите на електронска комуникација во неколку формати - Viber, SMS, е-пошта, говорни повици, кои се користат за поддршка на испраќање и информирање. Клиентот се информира автоматски врз основа на датумите на достасување наведени во базата на податоци за кредитен долг. Постои потсетување за датумот и износот на плаќањето, известување за казна. Пораките се организираат за рекламни цели за промовирање на услуги и во различни формати, во зависност од избраната причина за поддршка на контактирање - индивидуално, во големи количини и од целната група.

Автоматско генерираната документација вклучува секаков вид на известување, вклучувајќи финансиски, сметководствени, статистички и задолжителни, стандардни договори и фактури. Кога правите кредитна апликација, програмата автоматски генерира договор за заем во MS Word со детали за клиентите вклучени во неа и одобрените услови за заем. Кога аплицирате за кредит, програмата автоматски ја пресметува исплатата со оглед на каматната стапка, го менува нејзиниот износ кога курсот варира, ако заемот е издаден во него. Автоматизираниот систем чува статистика за сите индикатори, вклучително и бројот на одобрени и одбиени апликации, што овозможува ефективно планирање. Врз основа на статистичко сметководство, се формира внатрешно известување со анализа и проценка на сите видови на работа, што овозможува да се подобри нивниот квалитет и да се обезбеди профитабилен раст.

Анализата на тековните индикатори ни овозможува да ја процениме активноста на клиентите во одреден период, побарувачката на заеми, ефикасноста на персоналот, отстапувањето од распоредот на отплата и главниот долг. Аналитичкото известување е претставено во пригодна и визуелна форма - табели, дијаграми и графикони кои ја визуелизираат важноста на секој индикатор во генерирање профит. Анализата на финансиските ресурси ви овозможува да го оцените квалитетот на кредитното портфолио, да ја одредите соодветноста на индивидуалните трошоци, да ги идентификувате непродуктивните трошоци на процесите и износот на долговите.

Инсталирањето на програмата го врши персоналот на Софтверот УСУ. Единствениот услов за дигитални уреди е оперативниот систем Виндоус. По инсталацијата, има презентација на можностите на апликацијата за сметководство на кредитни долгови.