Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Програма за продажба на стоки
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 783
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Програма за продажба на стоки

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Програма за продажба на стоки
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте програма за продажба на стоки


Продажба во продавница - посебен вид активност поврзана со продажба на доста специфична стока - парчиња средства (најчесто облека, поретко - чевли, додатоци и сл.), Останати на залиха. Сметководството обично вклучува водење на сите видови евиденции со голем удел во записите на акциите и продажбата. Најсигурен и најлесен начин да ја направите програмата за продавници целосно оперативна е програма за продажба на стоки. Секоја програма за продажба на стоки е дизајнирана да организира работа на трговско друштво, да го забрза процесот на обработка и систематизација на податоците и да го нормализира работниот тек (особено работата на одделот за продажба). Некои менаџери, сметајќи дека нашле поевтин начин за купување програма за продажба на стоки, одлучуваат да ја преземат програмата за продажба на стоки преку Интернет, барајќи од програмата за пребарување на страницата за пребарување, да продаваат стоки бесплатно или програмите за бесплатно преземање на стоки. Треба да се објасни дека ваквиот пристап кон проблемот е потполно погрешен и не само што може да ја наруши вашата доверба во програмите за автоматско сметководство, туку и да доведе до губење на информации. Факт е дека не секој програмер ќе се грижи за одржување на бесплатна програма за продажба за да ја контролира продажбата на стоки (и ако е така, не без таков стимул како што се парите), и оваа потреба за техничка поддршка порано или подоцна сигурно ќе се појавуваат. Со други зборови, сите експерти ја препорачуваат само програмата за продажба купена од сигурни програмери.

Најсигурна програма за продажба на стоки и контрола на складирање - USU-Soft. Оваа програма за продажба на стоки има многу предности во однос на нејзините аналози и е во состојба многу брзо да ги покаже најдобрите резултати. Се карактеризира со висок квалитет на извршување, лесна употреба, пријатни буџетски трошоци и програма за фер одржување. Програмерите на USU-Soft имаат меѓународен знак на доверба D-U-N-S, што го потврдува признавањето на оваа програма за продажба на управување со стоки низ целиот свет како еден од најквалитетните производи за продажба на стоки. Програмата за продажба на управување со стоки што ви помага да ја олесните продажбата на стоки ви овозможува да користите не само стандардна опрема во продавницата (опрема за продавница и магацин - скенери за баркодови, принтери за прием, етикети, итн.), што сè уште не ги совладале сите продавници - модерни терминали за собирање податоци (DCT). Ова е малку компактен уред, кој вработениот едноставно го носи во џеб и го користи по потреба. Пример: за да направите попис, го користите и заштедувате многу време. Податоците се читаат и потоа се пренесуваат во главната база на податоци. Уредот е способен да складира одредена количина на податоци, што е значителен плус. Така, дури и во магацините има премногу предмети, можете да ги додадете сите во базата на податоци, а капацитетот на складирање на продажниот систем на сметководство е неограничен.

Работата со клиенти исто така заслужува посебно внимание. Информациите за клиентите може да се внесат директно на благајната. На пример, внесувате во сметководствениот систем на управување со продажба и нарачки, името, презимето, патронимското име на клиентот, како и колку години има, ако сакате, неговите / нејзините преференции и сл. На секој клиент му се доделуваат бонуси за секое купување. Сметаме дека нема смисла да се објасни кој е системот на бонуси, бидејќи сите продавници веќе долго време ја користат оваа стратегија за привлекување и задржување на клиенти. Малкумина можат да одолеат на можноста да ги користат овие натрупани бонуси наместо пари и да купат повеќе стоки во вашата продавница. Seeе видите кои купувања купува клиентот и добива бонуси. Така, ќе разберете што тој или таа претпочита и на тој начин испраќате рекламирање и нудите да купите нешто друго, охрабрувајќи го да потроши уште повеќе. Клиентите исто така можат да бидат поделени во категории за да може полесно да се движат низ огромна база на податоци што има информации за голем број клиенти. Менаџментот на клиенти е она што е потребно во секоја деловна организација.

Оваа поделба може да се заснова на различни критериуми: врз основа на бројот на посети (на редовни и ретки клиенти); засновано на присуство или отсуство на поплаки (на оние кои никогаш не се жалат и на оние кои тоа го прават постојано); врз основа на одредени набавки, на возраст, улица на живеење, итн. Некои клиенти дури заслужуваат да добијат статус ВИП и сите привилегии што им се потребни. И за да бидете секогаш во контакт со вашите клиенти, можете да користите 4 начини на комуникација - Viber, СМС, е-пошта, па дури и говорен повик. Можете да испраќате реклами, каталози, специјални понуди, попусти или да поканувате на настани, да им честитате на празниците, да се заблагодарите за купувањето, да информирате за нови пристигнувања на стоки и многу повеќе.

Дали сакате да избегнете грешки кога работите со производи и продажба? Дали сакате да префрлите дел од монотоната работа на машина што може да се справи со тоа многу подобро и побрзо? Дали сакате да го оптимизирате вашиот бизнис толку многу што вашите конкуренти ќе заостанат многу? Потоа слободно изберете ја нашата програма за продажба на контрола и автоматизација. Ние го гарантираме сето ова, па дури и повеќе. Ние сме навикнати пријатно да ги изненадуваме нашите клиенти. На нашата официјална веб-страница ќе ги најдете сите информации што ви требаат, како и да можете да преземете бесплатна демо-верзија за да ја инсталирате во вашата компанија и да проверите дали сè што ви кажуваме е вистина или не. Можеме да ве увериме дека нашиот единствен систем за автоматизација и модернизација на бизнисот нема да ве разочара и дефинитивно ќе сакате да продолжите да го користите! Контактирајте не на кој било начин што сакате. Ние секогаш сме во контакт и со задоволство ќе одговориме на какви било прашања.