Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководствена сметка за горива и мазива
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 398
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководствена сметка за горива и мазива

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководствена сметка за горива и мазива

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Транспортните компании имаат потреба од различни алатки за сметководство на гориво, горива и мазива, други материјали и залихи со цел да ги следат сите ставки на трошоците. Контролата на трошоците на тековна основа ви овозможува да го регулирате протокот на средства во планираните количини, како и да ги оптимизирате трошоците на организацијата за да ја зголемите профитабилноста на логистичките услуги. Процесот на управување со трошоците е трудоинтензивен, бидејќи е неопходно не само да се работи со конечните показатели за трошоците, туку и директно да се контролира издавањето материјали, ресурсите за гориво и средствата на возачите за транспорт. Софтверот Универзален сметководствен систем е развиен во согласност со спецификите на логистичките, транспортните и курирските компании и обезбедува такви алатки за работа и контрола врз спроведувањето на активностите, како што се товарни листови, картички за гориво, сметководствени листови и разни табели. Сметководствениот лист за гориво содржи детална листа на потребните количини и трошоци за горива и мазива, што ви го олеснува контролирањето на реалното потрошено гориво во согласност со одредени стандарди. Функциите на програмата овозможуваат не само да се следи динамиката на трошоците, туку и да се спроведе полноправна работа на сите области на активноста на претпријатието во единствен информативен ресурс. Софтверот USU се одликува со својата погодност поради автоматизацијата на пресметките, ефикасноста на операциите, визуелниот интерфејс и комуникациите преку е-пошта. Корисниците на нашиот компјутерски систем можат брзо да генерираат и печатат сите потребни документи: испратници, формулари за нарачки, акти и фактури, изјави за трошоци. Покрај тоа, вработените во вашата компанија ќе можат да подготват стандардни обрасци на договори со цел побрзо да потпишуваат договори. Така, софтверот придонесува за поефикасно управување со различни работни процеси - како извршување на секојдневните задачи, така и решавање на важни прашања за управување.

Делот Директориуми, кој е универзална информативна база на претпријатието, е лесен за користење благодарение на визуелните каталози, поделени во категории. Ги содржи сите податоци потребни во транспортното сметководство, кои корисниците можат да ги ажурираат додека се ажурираат. Делот Модули е табела со сите тековни и завршени нарачки, од кои секоја има свој статус и боја. Овој блок ги пресметува сите трошоци потребни за издавање на возачот, одредување на цената на товарот, доделување транспорт и изведувачи, следење на транспортот на стоки и примање плаќање. Делот Извештаи ја извршува функцијата на финансиска аналитика, бидејќи ви овозможува да преземате различни извештаи кои ги карактеризираат индикаторите за состојбата и активностите на претпријатието, што содржи визуелни табели, графикони и дијаграми.

Патотните генерирани во системот претставуваат список на сметководство за емисијата на гориво, во кој се одредуваат времето, летот и обемот на горива и мазива потребни за транспорт. Ќе биде полесно да се провери дали бројките за потрошувачката на гориво поставени во сметководствената евиденција се совпаѓаат со реалните направени трошоци со чување на сите документи поднесени од возачите како доказ за трошоците во системот. Дополнително, во софтверот USU е достапна регистрација на картички за гориво, во која се пресметуваат границите и стандардите за потрошувачка на горива и мазива. Ова ќе ви овозможи да ја регулирате потрошувачката на ресурси за гориво во тековниот режим, како и да спречите случаи на прекумерно трошење.

Визуелизацијата на контролата и анализата на трошоците, можна благодарение на таквите програмски алатки како сметководствен лист за гориво, табела со залихи, индивидуални карти за потрошувачката на горива и мазива, ви овозможуваат да ја зголемите ефикасноста на бизнисот со логистички услуги и да го зголемите износот на примен приход.

Програмата за сметководство на горива и мазива ќе ви овозможи да ја следите потрошувачката на гориво и горива и мазива во курирска компанија или услуга за испорака.

Програмата за пополнување товарни листови ви овозможува автоматизирање на подготовката на документацијата во компанијата, благодарение на автоматското вчитување на информации од базата на податоци.

Програмата за сметководство на горива и мазива може да се прилагоди на специфичните барања на организацијата, што ќе помогне да се зголеми точноста на извештаите.

Секоја логистичка компанија треба да води сметка за бензин и горива и мазива користејќи модерни компјутерски системи кои ќе обезбедат флексибилно известување.

Многу е полесно да се следи потрошувачката на гориво со софтверскиот пакет USU, благодарение на целосното сметководство за сите правци и возачи.

Сметководството на товарните листови може да се изврши брзо и без проблеми со современиот софтвер на USU.

Можете да го следите горивото на маршрутите користејќи ја програмата за товарни листови од компанијата USU.

Програмата за сметководствени товарни листови ви овозможува да прикажувате ажурирани информации за потрошувачката на горива и мазива и гориво од транспортот на компанијата.

Програмата за евидентирање на товарни листови ќе ви овозможи да собирате информации за трошоците на маршрутите на возилата, да добивате информации за потрошеното гориво и други горива и мазива.

Програмата за формирање на товарни листови ви овозможува да подготвувате извештаи во рамките на генералниот финансиски план на компанијата, како и да ги следите трошоците долж маршрутите во моментот.

За регистрација и сметководство на товарни листови во логистиката, ќе помогне програмата за гориво и мазива, која има удобен систем за известување.

Програмата за сметководство на гориво ќе ви овозможи да собирате информации за потрошеното гориво и мазива и да ги анализирате трошоците.

Вашата компанија може во голема мера да ги оптимизира трошоците за горивата и мазива и горивото со спроведување на електронско сметководство на движењето на товарните листови со помош на програмата USU.

Програмата за товарни листови е достапна бесплатно на веб-страницата на USU и е идеална за запознавање, има удобен дизајн и многу функции.

Олеснете го сметководството на товарни листови и гориво и мазива со модерна програма од Универзалниот сметководствен систем, која ќе ви овозможи да го организирате работењето на транспортот и да ги оптимизирате трошоците.

За да ги земете предвид горивата и мазива и горивото во која било организација, ќе ви треба програма за товарен лист со напредно известување и функционалност.

Програмата за сметководствени товарни листови е потребна во секоја транспортна организација, бидејќи со нејзина помош можете да го забрзате извршувањето на известувањето.

Лесно и едноставно е да се регистрираат драјвери со помош на модерен софтвер, а благодарение на системот за известување можете да ги идентификувате и најефикасните вработени и да ги наградите, но и најмалку корисните.

Автоматизацијата на пресметките ќе ви овозможи да избегнете грешки при работа со сметководствено и финансиско сметководство, како и да обезбедите точност на податоците во генерираното известување.

Издавањето на отчетни средства се врши врз основа на автоматизирани пресметки на трошоците.

Координаторите за испорака ќе имаат можност целосно да го контролираат процесот на транспорт на карго: да го следат поминувањето на секој дел од рутата и направените постојки, да го пресметаат преостанатото растојание и да го одредат датумот на испорака.

Откако ќе се испорача товарот, програмата го евидентира фактот на плаќање или заостанат долг со цел да обезбеди навремено примање на плаќањата.

Работата со табели во софтверот USU е погодна и едноставна поради визуелните форми на извештаи.

Програмата, исто така, обезбедува можности за извршување на активности во складиштето: одговорните специјалисти можат да ги контролираат процесите на снабдување, издавање и отпишување на материјали.

Алатките за ревизија на персоналот ќе ги заменат листовите за контрола на времето и ќе ја регулираат работата на вработените во компјутерскиот систем.

Специјалистите на вашата транспортна компанија можат да постават минимални вредности за секоја ставка од номенклатурата на стоки со цел поефикасно да управуваат со резервните делови, горивото и другите материјали.

Анализата на податоците презентирани во табели со финансиски показатели помага да се регулира обемот на приходите и добивката, како и да се обезбедат високи стапки на профитабилност.

Корисниците можат да одржуваат детална номенклатура на летови и рути, возила, видови услуги, акции, добавувачи, филијали итн.

Можностите на програмата придонесуваат за развој на односите со клиентите, бидејќи во него се достапни различни алатки на модулот CRM (Управување со односи со клиенти).

Контролата на издавањето материјали ќе овозможи поефикасно користење на ресурсите.

Доколку е потребно, можете да преземете информации од електронски извештаи во формати MS Excel и MS Word.

Ќе можете да процените колку активно се надополнува базата на клиенти и колку ефикасно менаџерите ја извршуваат оваа задача.

Можете исто така да користите функции како што се испраќање писма по е-пошта, испраќање СМС пораки и телефонија.