Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за издавање на товарни листови
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 882
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за издавање на товарни листови

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за издавање на товарни листови

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Во многу организации, горивата и средствата за подмачкување и транспортот се интегрални и важни сметководствени единици. Сметководството за гориво и мазива во претпријатието може да се врши со користење на товарни листови за автомобили. Сметководството на товарните листови ќе помогне да се организира и одржува контролата на горивото и возилата што се користат во претпријатието. Нашиот интегриран систем лесно ќе врши контрола според различни критериуми, гориво за секое возило и сеопфатно ќе ги следи возачите за секој период. Нашиот софтвер за товарен лист има многу импресивна функционалност. Една од достапните операции е автоматско регистрирање на товарниот лист. Според податоците за транспорт, горива и мазива и времето внесено во товарниот лист, системот автоматски ја следи потрошувачката на гориво, како за секоја единица, така и за претпријатието како целина.

Електронската регистрација на потрошувачката на гориво помага да се следи движењето на горивото и постојано да се држат под контрола квантитативните остатоци за секој тип на гориво и мазива. Програмата за евидентирање на товарни листови може да го следи и работното време на возачите, што овозможува организирање на потребната сообраќајна контрола, а со тоа и порационално користење на службените возила. Компјутерската контрола на горивата и мазива и патничките листи има голема разновидност на визуелни аналитички извештаи за внесените податоци, според кои е можно да се воспостави контрола на производството на возачите и контрола на горивата и мазива. Ваквиот моќен сметководствен систем овозможува навремено да се одговори на критичните ситуации во производството и да се одржи работата на претпријатието на соодветно професионално ниво. Програмата за регистрација на товарен лист се обезбедува бесплатно само како пробна демо верзија. Програмата за контрола на товарниот лист може да ја преземете како демо верзија на нашата веб-локација.

Сметководството за бензин користејќи ја програмата ви овозможува да ги следите вистинските биланси на горива и мазива во магацините.

Системот за контрола на горивото го организира сметководството на трошоците за горива и мазива за секоја единица.

Програмата за пополнување на товарни сметки автоматски ќе го пресмета потрошеното гориво при внесување податоци за сообраќајот.

Програмата за сметководство за гориво и мазива при сметководство за гориво се заснова на карактеристиките на одредено возило.

Формирањето на имиџот на организацијата ќе биде во добри раце при поставувањето на менаџмент и финансиско сметководство.

Управувањето со институцијата ќе биде централизирано, што ќе им овозможи на раководителите да вршат целосна контрола.

Регулаторниот систем има широк спектар на различни алатки кои ќе обезбедат успешно управување со процесите во една организација.

Финансиското планирање успешно ќе ја распредели добивката и ќе го пресмета привремениот трошок.

Извештајот за паричните текови може да го прими само вработен со пристап.

Нефинансиската мотивација на персоналот се состои во поедноставување на работниот процес на секој вработен, што ќе се случи по инсталирањето на програмата.

Програмата ќе го подобри квалитетот на работата.

Програмата за сметководство на гориво води електронски регистар на горива и мазива, што го олеснува контролирањето на движењето на горивата и мазива.

Транспортниот дневник помага лесно да се воспостави евиденција за работата на возачите и возилата.

Автоматското пополнување на товарни листови го олеснува формирањето на товарни листови од страна на операторот и ги намалува трошоците за работното време.

Автоматизацијата на сметководството на горива и мазива многукратно го олеснува воспоставувањето контрола на горивата и мазива, особено контролата на бензинот, во претпријатието и темата за организирање на сметководството на горива и мазива станува едноставна задача.

Програмата за сметководство за гориво и мазива се дистрибуира бесплатно во форма на демо верзија за запознавање со тоа како е организирано сметководството за гориво во програмата.

Програмата за мерење на бензин лесно го следи мерењето на горивото.

Автоматизацијата на товарните листови генерира дневник за потрошувачка на гориво.

Сметководствената програма за возачи и сметководствениот систем за гориво и мазива, кои имаат значителна функционалност, ќе бидат моќна алатка за организирање на сметководството во претпријатието.

Програмата за контрола на возачот и програмата за контрола на горивото може да се приспособат за да ги задоволат специфичните барања на секоја организација.