Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за растително и добиточно производство
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 239
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за растително и добиточно производство

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за растително и добиточно производство
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководство за растително и добиточно производство. Дури и самото име на оваа многу важна и неопходна постапка се чини исцрпувачко и тешко за необучени лица. Се разбира, како и секој друг процес, може да се совлада, па дури и да се совлада совршено. Но, веројатноста за грешки секогаш останува на прилично високо ниво. Како да се биде? Како да се избегнат скоро неизбежните ризици и да се дојде до загарантиран успех? Всушност, сè е прилично едноставно. За да може контролата на производството на растителни и добиток да биде достапна и ефективна, мора да се користат соодветни сметководствени алатки. Може да се работи за информативни апликации и специјализирани апликации за земјоделство.

Софтверот USU нуди еден од најдобрите случувања во оваа област. Моќната и флексибилна функционалност на апликацијата за сметководство на производот ви овозможува компетентно да ги организирате активностите на која било организација, било да е тоа фарма, фарма за селани, расадник или фарма за живина. Неговите разновидни можности брзо се интегрираат во производството на управување со растителни култури или добиток. Првиот чекор тука е да се создаде обемна база на податоци што собира расфрлани информации за вашата работа. Секој корисник има своја лична најава и лозинка за влез во корпоративната мрежа. Само едно лице е дозволено да го користи истовремено. Исто така, на шефот на претпријатието, како главен корисник, му е дозволено самостојно да ги конфигурира правата за пристап на обичните вработени. Овој пристап целосно се оправдува, бидејќи ви овозможува да обезбедите високо ниво на безбедност на информациите.

Програмата за сметководство на растително и добиточно производство одразува ажурирани информации за финансиите на организацијата, ветеринарните активности, динамиката на развој и ефективноста на персоналот. Врз основа на овие финансиски информации, менаџерот на организацијата го планира буџетот за иднината, ги избира најдобрите развојни патеки, ги елиминира можните недостатоци и презема мерки за да ги спречи. Функцијата за контекстуално пребарување ви помага брзо да го пронајдете посакуваниот запис. За да го направите ова, треба само да внесете неколку букви или броеви, а системот автоматски ги прикажува постојните совпаѓања. И така, да не се изгуби ниту една важна забелешка за сметководство за производство во растително производство или одгледување добиток, обезбедивме присуство на резервно складирање. Зачувува резервни копии од документи од главната база на податоци.

Платформата автоматски генерира огромен број извештаи за деловно управување. Веќе не треба да се обидувате да анализирате бесконечни табели и да го намалите дебитот на кредит, можете безбедно да му доверите механички операции на електронска апликација. Во исто време, едноставниот интерфејс е интуитивен дури и за најнеискусните корисници. И широк спектар на јазици и дизајни на работниот прозорец ќе го израдува секој остроумен корисник и ќе ја направи секојдневната рутина многу попријатна. Исто така, програмата за сметководство за растително и добиточно производство може да биде дополнета со интересни и корисни функции за индивидуална нарачка. На пример, надградете ги вашите менаџерски способности со библијата на современиот лидер. Таа ќе ве научи професионално да се движите низ светот на пазарната економија и сложените пресметки. Изберете USU софтвер и направете чекор кон брз напредок. Обемна база на податоци ги собира сите остатоци од сметководството. Овде можете да ги најдете најважните работи. Инсталацијата може успешно да се интегрира во практиката на какви било фарми за селани, фарми, живинарски фарми, расадници, кучешки клубови итн.

Програмата за сметководство за растително и добиточно производство има нереално широк спектар на можности што се потребни во сите фази на вашата работа. Оваа програма пресметува кога треба да ја направите следната набавка на храна и која стока треба прво да се купи. Можете да формирате индивидуална диета за секое животно, како и да ја следите неговата цена и да ги изберете најпрофитабилните опции. USU Software ви овозможува да регистрирате говеда, коњи, овци и кози, кокошки, мачки и кучиња, дури и зајаци. Едноставна и ефикасна функционалност. Без комплицирани комбинации, извлечени команди и непотребен ламбар.

Сите видови на управување и финансиски извештаи автоматски се генерираат овде, затоа не треба да губите време на монотона рутина.

Не бара посебни вештини или долга обука. Доволно е да го погледнете видеото за обука на нашата веб-страница или да добиете совет од водечките специјалисти на софтверот USU. Апликацијата за сметководство на земјоделски култури и добиток поддржува широк спектар на формати на документи. Испратете ја вашата датотека директно за печатење без да се грижите за увоз и копирање. Управување со мотивацијата на персоналот е многу полесно со помош на дигитален деловен асистент на дофат на раката. Ајде да видиме каква друга функционалност им нуди софтверот USU на своите клиенти.

Континуираната дијагностика ќе помогне да се идентификуваат најактивните вработени и соодветно да се награди нивната трудоубивост. Подобрување на брзината на одговор на промените во потребите на потрошувачите кои се заинтересирани за вашите производи и, како резултат, проширување на постојната база на клиенти. Голем број на интересни додатоци во основната апликација. Добијте уште повеќе можности за саморазвој и напредок. Бесплатната верзија на апликацијата е достапна во форма на демо-верзија за секој што може да ја преземе. Работи две недели во основна конфигурација на софтверот USU. Ве очекуваат уште поинтересни функции во верзијата со целосен формат на програмата за сметководство за растително и добиточно производство.