Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за кредитни претпријатија
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 921
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за кредитни претпријатија

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство за кредитни претпријатија
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Зголемената побарувачка на населението за заеми ја принудува економијата на земјата да создаде специјални институции кои се во можност да обезбедат такви услуги. Сметководството во кредитните претпријатија мора да се води континуирано и по хронолошки редослед за да му се обезбедат на управата целосни информации. Таквите фирми се ориентирани кон потрошувачите и подготвени да понудат широк спектар на услуги.

Сметководството на кредитните претпријатија се води според утврдените норми и стандарди, наведени во федералните закони и други регулаторни документи. Специјализираните програми можат да ги автоматизираат активностите за кратко време. Важно е само да се избере вистинскиот софтвер следејќи ги спецификите на активноста.

Софтверот на УСУ може да работи во различни компании, без оглед на обемот на нивните активности. Генерира сметководство и даночно известување на крајот на извештајниот период. Ова е од голема важност за кредитната институција, бидејќи систематски доставува документи за да продолжи со финансирање. Финансиските индикатори се анализираат на квартална основа за да се следи нивото на профитабилност, што ја карактеризира побарувачката за претпријатието.

Кредитни, осигурителни, производствени и транспортни организации имаат потреба од високо квалитетно сметководство. За нив е важно не само да ја автоматизираат својата работа, туку и да ги оптимизираат трошоците. За да имате конкурентна предност во индустријата, треба постојано да ги следите перформансите на пазарот и да воведувате нови технологии. Во моментов, растот на кредитните претпријатија веќе изнесува стотици годишно. Се појавуваат нови компании или заминуваат старите. Постојано се ажурираат, затоа е важно да го држите прстот на пулсот.

Законодавството на земјата често ги менува сметководствените правила, затоа треба систематски да ја ажурирате конфигурацијата. За да не се грижите за релевантноста на индикаторите, треба да користите таков софтвер што самостојно ќе прима податоци преку Интернет. Едношалтерска продавница се разликува од своите конкуренти по тоа што спроведува промени на Интернет и не ја влошува продуктивноста.

Сметководството во кредитните претпријатија е правилно формирање на документи, извештаи, книги и списанија. Со помош на електронски системи, ова не зазема многу време. Типичните обрасци за трансакции им овозможуваат на персоналот брзо да креира трансакции и да ги обработува барањата. Кога барате податоци од управата, извештајот може да се испрати по е-пошта. Така се оптимизираат временските трошоци. Дополнителни резерви се користат за развој на нови активности и следење на побарувачката на пазарот.

Софтвер УСУ дизајниран за кредитни претпријатија се грижи за своите клиенти. Ја овластува секоја организација. Можете да работите не само во вашата земја, туку и во странство. Поради пробната верзија, можете да ја оцените целата функционалност без дополнителни трошоци. За да го купите, одете на нашата официјална веб-страница, каде што се презентирани сите релевантни податоци за нашите производи. Покрај тоа, постојат контакти на нашиот специјалист и поддршка на. Повикајте ги за дополнителни услуги за одржување или нарачајте нови производи и уредувајте сметководство на вашето кредитно претпријатие.

Сметководствениот систем на кредитни претпријатија е најдобро решение за да се обезбеди профитабилноста на компанијата бидејќи обезбедува неограничени можности за тоа. Неговата висококвалитетна функционалност е создадена од наши специјалисти, користејќи ги последните пристапи на компјутерската технологија и нивните квалификации. Нашата програма може да изврши брза обработка на дојдовните апликации. Значително ја олеснува работата на вработените, ја зголемува нивната продуктивност и ефикасност и придонесува за пораст на профитот во кредитното претпријатие, што е многу корисно. Покрај тоа, апликацијата е обезбедена со структури и компоненти со високи перформанси, кои гарантираат квалитет. Во исто време, цената на сметководствениот софтвер не е висока и прифатлива за секое кредитно претпријатие. Ова е наша посебна политика, која го покажува нашиот добар однос кон клиентите, зголемувајќи ја нивната лојалност и доверба во нас.

Постојат многу други можности обезбедени од USU Software, вклучувајќи погодно мени, модерен дизајн, вграден електронски асистент, пристап со најава и лозинка, издавање заеми, формирање на распоред за отплата, пресметка на износи на плаќање, сметководство и даночно известување, документ шаблони за кредитни, транспортни и индустриски организации, синтетичко и аналитичко сметководство, банкарски извештај, усогласеност со законодавството на земјата, избор на поставки на програмата, формирање на сметководствена политика на земјата, специјални референтни книги и класификатори, користење на вибрации, определување на понуда и побарувачка, менаџер на задачи, испраќање известувања, интеграција со страницата, формирање апликации преку Интернет, масовно испраќање преку СМС и е-пошта, контрола на проток на готовина, идентификување на задоцнети плаќања, проценка на квалитетот на услугата, управување со процеси, сметководствени сертификати, подготовка на платен список, сметководствен план, сметководство на персонал, резервна копија, услуга за видео надзор по барање, трансф грешка во базата на податоци од друга програма, анализа на приходите и трошоците, специјални книги и списанија, вистински референтни информации, работа со различни валути, повторна пресметка на долг, сметки што се плаќаат и се плаќаат, налози за пари, обрасци за сметководствено објавување, делумно и целосно плаќање, врска со плаќање терминали на барање, консолидација и информатизација, проширено известување, стапки на заеми, употреба во големи и мали компании и неограничено создавање ставки.