Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за диспечер
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 163
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за диспечер

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за диспечер
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Успешното управување со товарниот превоз директно зависи од ефикасноста на испраќањето, од навремено и навремено ажурирање на користените информации и од јасна организација на координацијата на транспортот. За да се реши овој проблем, потребно е да се користат технологиите на соодветниот софтвер. Програмата за сметководство за диспечери за товари, развиена од специјалисти на USU-Soft, обезбедува комплетен сет на алатки за следење на набавките и техничката состојба на транспортот, а исто така ви овозможува да ги систематизирате сите оперативни и производствени процеси на логистичка компанија. Програмата за сметководство USU-Soft за диспечери ги има сите можности да ја направи вашата работа што е можно поефикасна и поудобна, бидејќи има многу корисни функции: автоматизација на работниот тек, населби и операции, бесплатни услуги на внатрешни и надворешни комуникации, интуитивен интерфејс и едноставна структура. Во исто време, компјутерскиот сметководствен систем создаден од нас навистина се разликува по својата разноврсност. Во него можете да управувате со залихите и залихите на магацини, да планирате превоз и да подготвите распоред за производство на возила, да ја регулирате потрошувачката на гориво и енергетски ресурси, да работите на промовирање услуги на пазарот и активно привлекување клиенти, да извршите ревизија на персоналот и многу повеќе. Нашиот диспечерски софтвер за сметководство за товарен превоз има флексибилни поставки, така што конфигурацијата на сметководствениот софтвер ќе ги земе предвид особеностите и барањата на секоја компанија.

Работејќи во сметководствената програма USU-Soft диспечери, диспечерите го следат напредокот на секоја фаза на товарен превоз, ги обележуваат поминатите фази, ги споредуваат реалните и планираните километражи за тој ден, се пресметува преостанатата километража и се предвидува проценетото време на пристигнување на дестинација. За да се осигури дека секоја пратка е доставена на време, вашите вработени се во можност да ги променат рутите за превоз во реално време, да ги консолидираат пратките и да работат на оптимизација на маршрутата И ова е само дел од можностите што ги нуди програмата на нашата диспечери за сметководствена контрола. Диспечерот за превоз ќе внесе податоци за трошоците направени за време на испораката со цел да го контролира приемот на документи од возачите со кои се потврдуваат трошоците. Благодарение на ова, можете да ја проверите оправданоста на трошоците во секое време. Покрај тоа, диспечерите имаат пристап да ја контролираат техничката состојба на користените возила и да одржуваат детална база на податоци за целата флота на возила.

Лаконската структура на програмата за сметководствена контрола на диспечерите има три главни делови, од кои секоја извршува специфични функции. Делот Директориуми е универзална база на податоци што е формирана од корисници. Каталозите, кои можат да се ажурираат доколку е потребно, содржат различни категории на информации: видови логистички услуги, дизајнирани рути и летови, номенклатура на стоки и материјали, гранки и магацини, предмети за сметководство на трошоци и приходи, благајни и банка сметки. Делот Модули е неопходен за организирање на различни области на работа. Во него, вработените регистрираат налози за превоз, ги пресметуваат трошоците потребни за нејзино спроведување и ја одредуваат цената на услугите за превоз, ја развиваат најсоодветната рута и го назначуваат соодветниот лет. Контролата на диспечерот за транспорт, следењето на движењето на средствата, одржувањето на евиденцијата на магацинот и развојот на маркетинг стратегиите исто така се вршат тука. Вашите вработени користат алатки како што се инка за продажба и анализа на ефективноста на средствата за промоција што ги испраќаат нашите диспечери; програма за квалитетно сметководство предвидува диспечер за товар. Телефонијата и услугите за е-пошта се исто така бесплатни. Делот Извештаи ви овозможува да преземате извештаи за финансии и управување со цел да извршите сеопфатна анализа на индикаторите за профит, профитабилност, приходи и трошоци.

Динамиката и структурните промени на финансиските резултати ќе бидат претставени во визуелни табели, графикони и дијаграми, додека генерирањето извештаи во програмата на диспечери за сметководствена контрола ќе трае минимално време. Така, софтверот ги има сите карактеристики и широки можности за оптимизација на процесите што треба да ги има ефективната сметководствена програма на диспечерите. Можете да преземете бесплатна демо-верзија на софтверот на оваа страница по описот на производот. Управувањето со транспортот ќе стане поефикасно заради формирање распоред за најблиски испораки во контекст на клиенти и однапред подготвување на транспортот за исполнување на нарачките. Специјалистите на вашата компанија ќе внесат информации за регистарските таблички, брендовите и другите карактеристики на возилата, нивните сопственици и сродни документи. Системот за контрола на испраќање на транспорт ги известува одговорните вработени за потребата од спроведување на одржување на одредено возило. По испораката на стоки и товар, сите напредни плаќања добиени од клиенти се евидентираат во базата на нарачки со цел навремено да се регулираат прашањата што се појавуваат Покрај тоа, благодарение на информативната транспарентност на сметководствениот систем, ќе имате пристап до следење на паричните текови и финансиските перформанси, додека финансиските податоци на сите гранки ќе бидат консолидирани во еден извор.

Регулирање на количините на потрошувачка на горива и мазива се врши преку регистрација и издавање картички за гориво на возачите, за кои се утврдени границите на потрошувачката на гориво. Исто така, диспечерите формираат патокази, кои ја опишуваат рутата и списокот на трошоци. Електронскиот систем за одобрување на нарачки ги известува корисниците за пристигнувањето на нови задачи и ви овозможува да давате коментари и да проверите колку време поминало на нивното завршување. Во модулот CRM (Менаџмент на односи со клиенти), менаџерите на клиенти се во можност да користат такви бесплатни алатки како продажна инка, пренамена и регистрација на причините за одбивање на нарачки. Во базата на податоци за визуелни нарачки, секоја испорака има свој специфичен статус и боја, што во голема мера ја поедноставува работата на испраќање, следење на фазата на испорака и информирање на клиентите. Проценка на ефективноста на користените рекламни кампањи ви овозможува да ги одредите средствата за промоција кои се најпогодни за активно привлекување нови клиенти. Благодарение на анализата на куповната моќ, можете да креирате понуди за конкурентни цени, да креирате ценовници и каталози на услуги и да ги испратите по е-пошта.

Аналитичката функционалност на сметководствената програма помага да се следи тековната финансиска состојба на компанијата и да се одредат најпрофитабилните области за понатамошен развој на бизнисот. Евалуацијата на изводливоста на трошоците открива неразумни трошоци, ги оптимизира трошоците и ја зголемува профитабилноста на активностите. Потребната документација за испраќање ќе биде навремено генерирана и отпечатена на стандарден образец.