Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за кредитни брокери
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 623
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за кредитни брокери

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство за кредитни брокери
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Кредитни организации обезбедуваат разни услуги поврзани со колатерални трансакции. Тие работат на директни и посреднички услуги. Со помош на современ софтвер, можете да поставите каква било деловна активност. Кредитните брокери се водат според одредени правила, кои се наведени во прописите на државните органи, како и во внатрешната документација на компанијата.

Софтверот УСУ помага да се водат евиденции за клиенти на кредитни брокери и да се врши континуирано сметководство по хронолошки редослед. Ниту една операција нема да биде пропуштена. Сите индикатори на клиенти се евидентираат во единствена консолидирана изјава. Така, се формира заедничка основа. Кредитните брокери играат важна улога во интеракцијата помеѓу заемопримачот и фирмата. Тие помагаат да се извршат операции во отсуство на слободно време или недостаток на знаење во индустријата.

Со сметководствено работење, можете да го следите обемот на работа на секој оддел и вработен. Одговорните лица се идентификуваат благодарение на дневникот. За раководството на организацијата, потребно е да се добијат точни и сигурни информации пред да се формира политика за унапредување и развој. Усогласеноста со принципите на внатрешните упатства дава таква гаранција.

Кредитен брокер е специјална личност која е во состојба самостојно да донесува одлуки во име на клиентот. Прво, се формира договор, кој специфицира општи прашања за интеракција со трети страни. Поради развојот на информатичката технологија, компанијата може да ја оптимизира својата работа на многу начини. Намалувањето на временските трошоци и зголемувањето на достапноста на производствените капацитети помагаат да се зголеми производството. Создавањето добри услови за работа на персоналот влијае на нивниот интерес за протокот на клиенти.

Софтверот УСУ е создаден за водење деловни активности во различни сектори на економијата и обезбедува негово сметководство. Неговата структура содржи различни референтни книги и класификатори што можете сами да ги дефинирате. Напредните параметри помагаат да се постави проценка и имплементација во согласност со основните акти. Високите перформанси гарантираат брзо формирање на жица. Секој извештај обезбедува напредна анализа за вкупниот број на клиенти, брокери, основни средства и многу повеќе.

Сметката на кредитни брокери во специјализирана програма придонесува за целосна контрола врз сите процеси на производство. Значи, можете да го следите обемот на работа на персоналот и нивото на производство. На крајот од смената, вкупниот број е сумиран, а податоците се пренесуваат во резимето. Табелите се составени од многу редови и колони кои се пополнети со дадени податоци. Со вградени обрасци, можете автоматски да креирате договор и други дополнителни сметководствени форми.

USU Software е добар асистент на менаџерот. Тој е во состојба веднаш да обезбеди извештаи за сите делови, да генерира извештаи за сметководство и данок, да ги следи постапките на вработените, да го одреди нивото на плаќања и отплата на долговите, да ги следи понудата и побарувачката и да помогне во оптимизирање на деловните перформанси.

Во ерата на големите податоци, постои огромен проток на податоци, кој треба правилно да се анализира и разгледа за време на процесите што ги прави кредитниот брокер. Затоа, важно е да се организира работата на кредитните компании според потребите на клиентите, привлекувајќи ги и зголемувајќи го нивото на лојалност. Единствено решение е современ софтвер - компјутерски систем за автоматизација, кој е во состојба да ја оптимизира активноста на целото кредитно претпријатие, дозволувајќи им на брокерите да работат без ниту една грешка. За да се обезбеди тоа, потребна е висококвалитетна конфигурација на сметководствена програма, што ќе го олесни секој процес, зголемувајќи ја ефикасноста на компанијата. Софтверот УСУ обезбедува такви можности за поддршка на активноста на кредитни брокери. Една од таквите установи е формирање документација и сметководство, вклучувајќи форми и договори, од далечина, преку Интернет, со помош на Интернет врска.

Во секој бизнис, најважно е сметководството, особено во кредитните компании, бидејќи нејзината активност е директно поврзана со финансиски трансакции, па дури и мала грешка може да предизвика огромна загуба на пари. Затоа, системот за сметководство и известување треба да биде на високо ниво, да обезбедува извештаи без грешки, кои треба да се користат за предвидување и планирање на идната насока на развој за кредитни брокери. Со помош на сметководствениот систем за кредитни брокери, ова нема да биде проблем бидејќи сите овие процеси се вршат во компјутерската програма, без човечка интервенција.

Постојат многу други предности на програмата, како што се внесување преку најава и лозинка, удобен интерфејс, убаво мени, промени во секое време, електронска база на податоци, неограничено создавање групи на ставки, идентификација на доцни плаќања, синтетичко и аналитичко сметководство, управување со плата и персонал , пресметка на каматни стапки, креирање планови и распореди, дисциплина на готовина, вчитување и истовар на извод од банка, сметководствени сертификати, форми на строго известување, патокази, масовно испраќање преку СМС или е-пошта, примање апликации преку Интернет, специјални извештаи, книги, и списанија, анализа на приходите и трошоците, утврдување на понудата и побарувачката, следење на перформансите на персоналот, сметки побарувања и плаќања, употреба во кој било економски сектор, проценка на ниво на услуга, повратна информација, вграден асистент, фактури, разноврсност, автоматизација на процесите, напредна анализа , зголемена продуктивност на производствените капацитети, унифицирана база на клиенти, услуга за видео надзор, утврдување на финансиски услови јонска и финансиска позиција, извештаи за помирување со партнери, вграден калкулатор за заем, календар за производство, пресметка на трошоци, комуникација со Viber, создавање резервна копија, пренесување база на податоци од друга програма, хиерархија на одделенија и интеракција на услуги и оддели.