Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за кредитно работење
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 771
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за кредитно работење

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство за кредитно работење
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Трансакциите со заем се снимаат автоматски во софтверот USU, што значи дека секоја трансакција со заем веднаш ќе се прикаже на сметката и во сите документи поврзани со заеми, вклучително и ознака на бојата, што е дадена во автоматскиот сметководствен систем за да се обезбеди визуелна контрола на сите операции кои се случуваат при сервисирање на заем. Сите операции се вршат без учество на персонал, па оттука и одобрување на „автоматско сметководство“, што го прави вистинското сметководство не само поефикасно, бидејќи брзината на секое работење е дел од секунда, без оглед на количината на податоци во обработка, но едноставно ефективна поради комплетноста на податоците за покриеност што треба да се запишат. Покрај тоа, со автоматско сметководство, сите пресметки исто така се вршат автоматски, вклучително и пресметка на камата и пресметка на казни, повторна пресметка на плаќањата кога се менува тековниот курс на девизи ако се издаваат заеми во странска валута и трансакциите со такви заеми се спроведена во национален еквивалент.

Сметководството на кредитните операции во странска валута се врши според истите принципи како и за обичните заеми, но, како по правило, страните се согласуваат за законитоста на трансакциите за повторно пресметување на плаќањата кога тековниот курс на девизи во кои овој заем беа издадени измени, доколку девизите претрпат сериозни флуктуации. Треба да се напомене дека кредитот во странска валута, ако е краткорочен, е многу попрофитабилен од заемот во национални пари, бидејќи во отсуство на флуктуации на девизниот курс на девизи, за операциите со вакви заеми се потребни пониски отплати отколку во случајот на заем под слични услови во локални пари. Конфигурацијата на сметководството на кредитните операции автоматски дистрибуира „странски“ заеми по видови, кои се утврдуваат според целите на девизните заеми, на доверители, договори и самостојно ги извршува сите видови операции што им се даваат на услужните кредити во странска валута. Неговите должности вклучуваат контрола врз правилната распределба на кредитните ресурси, навременото исполнување на обврските врз нив и усогласеноста со барањата на законодавството за девизи.

Конфигурацијата на сметководството на кредитните операции во странска валута автоматски ќе ја земе предвид разликата на девизниот курс на плаќањето на каматата, разликата на девизниот курс при плаќањето на главниот долг до датумот на плаќање, според утврдениот распоред за нив, што е исто така генерирана независно од конфигурацијата. Контрола над странските валути, поточно, следење на нивните тековни стапки, автоматскиот систем на сметководство врши автоматски и, доколку тие остро се движат, веднаш спроведува операции за повторно пресметување на плаќањата според новата стапка, информирајќи ги клиентите за ова автоматски од оние контакти што се презентирани во базата на податоци, ако софтверот е инсталиран во финансиската институција.

Сметководството на работењето во странски валути се врши при издавање на кредитни средства, за време на последователните операции на отплата или кога тие се враќаат. За сметка на сите трансакции, тие се регистрирани во електронски регистри бидејќи програмата одржува строга контрола врз финансиските ресурси, изготвувајќи специјални обрасци кои ги наведуваат трансакциите, извршени во текот на извештајниот период, со детални детали за секоја од нив, утврдувајќи ги датумите, основите , договорните страни и бројот на лица одговорни за операцијата.

Заштеда на ресурси, од кои најважни се времето и финансиите, е задача на програмата, затоа ги поедноставува сите процедури што е можно повеќе и, со тоа, ги забрзува, оставајќи им на персоналот само една одговорност - внесување на податоци, примарна и струја. За да се евидентираат добиените информации од корисниците, нивната сигурност и ефикасност, се обезбедуваат индивидуални електронски списанија, во кои вработените објавуваат пораки за нивните дејствија извршени при извршување на должностите. Врз основа на оваа информација, автоматизираниот систем повторно пресметува индикатори кои ја карактеризираат моменталната состојба на работните процеси. Врз основа на ажурираните индикатори, се донесуваат одлуки за управување за да продолжат да работат во ист режим или да се коригира кој било процес ако отстапувањето на реалниот индикатор од планираниот е доволно големо. Затоа, оперативната работа на персоналот е важна, што се проценува од страна на сметководствениот систем при пресметување на платите по парче на корисниците на крајот на извештајниот период.

Самата програма пресметува месечна награда за секој работник, имајќи го предвид квалитетот на информациите објавени во дневниците за работа, така што персоналот е заинтересиран за навремено додавање на податоци и нивната веродостојност. Контролата врз информациите што доаѓаат од корисниците ја вршат раководството и самиот систем, удвојувајќи ги овие функции, бидејќи тие имаат различни методи на проценка, со што се надополнуваат едни со други. Менаџментот ги проверува дневниците на персоналот за усогласеност со моменталната состојба на работниот тек, за што ја користат функцијата за ревизија, што покажува точно кои информации се додадени на системот од последната проверка и, со тоа, ги забрзуваат. Системот за сметководство на кредитните операции одржува контрола над индикаторите, воспоставувајќи подреденост помеѓу нив, што исклучува грешки.

Сметководствената програма за кредитни операции генерира неколку бази на податоци, вклучувајќи линија на производи, CRM од клиент, база на податоци за кредити, база на документи, корисничка база и база на податоци на филијали. CRM ја содржи историјата на интеракција со секој клиент од моментот на регистрација, вклучувајќи повици, состаноци, е-пошта, текстови за билтени, документи и фотографии. Кредитната база на податоци ја содржи историјата на заемите, вклучувајќи го датумот на издавање, износите, каматните стапки, распоредот на отплата, пресметувањето на казните, формирањето на долг и отплата на кредитот. Сметководството на трансакциите во кредитната база на податоци нема да ви одземе многу време, бидејќи секоја апликација има статус и боја, така што визуелно можете да го следите нејзиниот тековен статус без отворање документи. Системот специјално поддржува означување на бојата на индикаторите и статусите со цел да заштеди време на корисниците. Бојата го покажува степенот на постигнување на посакуваниот резултат.

Сметководствениот систем на кредитно работење конкретно поддржува обединување на електронски форми. Тие имаат ист формат за полнење, иста дистрибуција на информации и алатки за управување. Програмата нуди личен дизајн на работното место на корисникот - повеќе од 50 опции за дизајн на интерфејсот и може да се изберат со лизгање. Корисниците имаат лични најавувања и безбедносни лозинки за нив, кои обезбедуваат лични електронски форми за работа и потребниот износ на информации за услугата. Пријавувањата формираат посебна работна област - област за лична одговорност, каде што сите кориснички податоци се означени со најава, што е погодно при пребарување дезинформатор. Интерфејсот со повеќе корисници помага да се реши проблемот со споделување кога корисниците вршат истовремена работа бидејќи е елиминиран конфликтот за заштеда на податоци. Системот самостојно го генерира целиот тек на проток на документи, вклучително и финансиски извештаи, задолжителни за регулаторот, целосен пакет документи за добивање кредит.

Програмата одржува континуирана статистичка евиденција за сите индикатори за успешност, што овозможува да се спроведе ефективно планирање за идниот период, за да се предвидат резултатите. Врз основа на статистичко сметководство, се анализираат сите видови активности, вклучително и проценка на ефективноста на персоналот, активноста на клиентот и продуктивноста на страниците за маркетинг. Анализата на сите видови активности, обезбедена до крајот на секој извештаен период, овозможува навремено прилагодување на процесите и оптимизирање на финансиските трансакции. Програмата поддржува ефективни комуникации - внатрешни и надворешни, во првиот случај скокачки прозорци, во втората електронска комуникација - е-пошта, СМС, Вибер и говорни повици.