Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за медицинска организација
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 674
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за медицинска организација

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство за медицинска организација
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство за медицинската организација


Сметководството и известувањето за медицинските организации е неопходна компонента за постигнување на нивните цели и максимизирање на позитивните резултати. Водењето евиденција и пријавување во медицинска организација е прилично тешко и трае многу време; вработените можеби нема да бидат на време, па дури и да заборават на различни точки за кои е потребно зголемено внимание, бидејќи една организација во медицинската област е уште поодговорна и поризична. Во сегашниот момент, тешко е да се замисли животот без современи високо развиени технологии кои ја исполнија секоја честичка на просторот. Како прво, автоматските апликации се дизајнирани за погодност, ефикасност и квалитет на извршената работа и добиените резултати. Исто така, не заборавајте дека сметководствените програми на управување со медицински организации се во состојба да се справат со повеќе работа отколку еден вработен, дури и најквалификуван, земајќи ги предвид човечкиот фактор и околината. Ако треба да користите софтвер за сметководство за управување со медицински организации, тогаш изберете само USU-Soft! Зазема водечка позиција на пазарот и има неограничен потенцијал, можности, функционалност, ефикасност, совршенство на дизајнот, што можете сами да ги промените, па дури и да го развивате вашиот личен дизајн, според шаблони или лични идеи. Во прилог на сè што беше претходно кажано, вреди да се забележи прифатливата цена, која нема да го погоди вашиот џеб, туку напротив ќе ви даде можности да заштедите пари.

За да ја докаже својата вредност и можности, сметководствениот софтвер може да се користи во форма на неговиот „помал брат“ - демо верзија, која се обезбедува бесплатно на нашата веб-страница. Прекрасниот и мултитаскинг софтвер за сметководство ќе ги задоволи своите корисници со удобен и генерално достапен интерфејс кој не бара претходна обука и е брзо и интуитивно прилагоден за секој корисник, обезбедувајќи можности за инсталација, поставување и понатамошна работа со медицинско известување и сметководство. Значи, постојат различни јазици за избор, кои можете да ги менувате или користите неколку истовремено, како и шаблони на работната површина. Со поставување на заштита со лозинка на сметководствениот систем на контрола на медицинските организации, автоматски ги заштитувате вашите податоци од pryубопитните погледи. Исто така, со цел да се минимизираат трошоците за еден од главните ресурси во животот (време), можно е да се префрли од рачна контрола на автоматска примена на контролата на организациите, откако се постигнати идеални и точни податоци што автоматски се зачувуваат во сметководствениот систем на медицинските организации контролираат подолго време. Во заедничка база на податоци, можете да водите евиденција за неколку медицински организации, практично извршувајќи работа со известување, контрола, како и разни процеси, вклучително и попис.

Со голема база на податоци, системот за сметководство на повеќе корисници на контрола на медицински организации е многу релевантен и ги поедноставува и обединува сите вработени во една единствена целина, обезбедувајќи можност за брзо користење податоци од базата на податоци, но со лични права на употреба и обезбедување најава и лозинка, земајќи ја предвид зголемената доверливост и заштитата на материјалите. За да не заборават на различните медицински операции и операции, вработените, најавувајќи се со личен идентификатор, можат да пополнат формулар за закажани случаи за денот, неделата и месецот. Сметководствениот систем на контрола на медицинската организација ќе ве известува за задачите однапред секој пат за да не ги пропуштите, а раководството може да го следи статусот и ефективноста на работењето. Во сметководствената програма за управување со медицински организации, може да се извршат процеси на одржување на табели и известување. Во табелите на организацијата за пациенти, лесно е да се земе предвид историјата на болеста и да се закачат разни скенирања на документи и насоки, да се евидентира испораката на тестови и да се контролира статусот на плаќање. Во табелите за медицински производи, се прави квантитативна сметка и опис. Благодарение на нашиот развој, вработените не треба да меморираат нови позиции и аналози; доволно е да го внесете аналогниот клучен збор и деталните информации ќе бидат прикажани на екранот. Сметководството на вработените и работното време се евидентираат во дополнителни списанија, како и исплати на плати, врз основа на предвидените читања. Во софтверот за сметководство, многу е полесно да се извршуваат разни операции, бидејќи сметководствената програма за управување со медицинска организација извршува сè автоматски, земајќи ја предвид интеграцијата на високо-технолошка опрема, што го намалува времето на чекање на неколку минути.

Квантитативно и квалитативно сметководство се врши за кратко време, обезбедувајќи точни отчитувања. Во случај на недоволна количина, асортиманот се надополнува; кога ќе се откријат прекршувања во однос на истекот или складирањето, се прави анализа за да се идентификуваат причините и корекциите за да не се изгубат поени во угледот и да не се наштетат на пациентите. Сметководствениот систем на контроли на медицински организации работи со секаков вид известување, генерирање и запишување, автоматско пополнување и заштеда. Интеракцијата со програмата 1C овозможува не само да заштедите време и напор, туку и да ги намалите финансиските трошоци, со оглед на фактот дека не треба да купувате неколку апликации за управување со вашата организација; мултитаскинг систем на сметководство на управување со медицински организации се справува со сè без да ги изгуби своите потенцијали и својата моќ и функционалност.