Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство во печатница
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 295
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство во печатница

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство во печатница
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Еден од најважните елементи на успешен развој и раст на профитот во рекламниот бизнис е ефикасен во сметководството во печатницата. Особеноста на ваквото сметководство е тоа што е прилично мултитаскинг и мора да обезбеди контрола врз секој процес во активностите на печатницата. Неговите задачи вклучуваат контрола над потрошувачката на материјал во производството и нејзината анализа, координација на сите дојдовни нарачки за печатење, како и навременоста на нивното спроведување. Можеме да зборуваме и за сметководството на персоналот и нивните надоместоци засновани врз обемот на извршената работа, јасно испланираното и рационално купување материјали, оптимизирање на работните активности на вработените, за да се заштеди работно време. Исто така, вклучува персонал за намалување, како и зголемување на вкупната продуктивност на работата, следење на сите финансиски трансакции извршени во компанијата. Како што знаете, секое сметководство има неколку начини на нејзино спроведување, кои секоја компанија ги избира поединечно. Ова може да биде рачно сметководство или може да се примени автоматски пристап. Иако денес рачниот метод за управување со куќата на претпријатијата сè уште постои и се користи од некои сопственици, недвосмислено можеме да изјавиме дека неговата употреба во компании со доволно голем промет на нарачки и клиентела е многу непожелна. Ова се должи, пред сè, на фактот дека пополнување на сметководствена документација рачно никогаш не било ефективно, секогаш е комплицирано со постојано појавување грешки во записите и пресметките, кои се објаснуваат со влијанието на човечкиот фактор, и ова е неизбежна. Овој метод е застарен и не ги донесе посакуваните долгогодишни резултати. Замор на вработените од документација, голем број рутински обврски за пополнување документи, обработка и пресметување на голема количина на податоци рачно, ризици од губење на информации се од што се обидуваат да избегаат сите претприемачи.

Така, со влегувањето во арената на современи технологии, специјализирани програмски инсталации кои служат за автоматизација на активностите на печатницата и другите деловни сегменти, рачниот пристап кон сметководството постепено пропаѓа во заборав. Неговата употреба остана релевантна само за почетници со мал промет на организации. Автоматизацијата, како начин на управување со активностите на една печатница, обезбедува нејзина оптимизација со систематизирање на работните процеси и користење на современа опрема за замена на персоналот при извршување на дневни рутински задачи. Изборот на ваква инсталација на софтвер, чиишто варијации се претставени во доволна количина, лежи во главата на куќата и треба да биде оптимален за нијансите на работа во печатницата.

Драго ни е да ви претставиме една од најпопуларните и најбараните сметководства за апликации за типографија во куќата, која е многу ценета од корисниците и е погодна за секое поле на активност. Таа е претставена од софтверската компанија УСУ. Програмерите користат единствени методи за автоматизација во нивните програми. Се нарекува софтверски систем USU. За време на неколку години, презентиран на пазарот на современи технологии, заработи високи оценки за многу можности што им ги дава сметководството на финансиските, домашните, даночните, персоналните и техничките области на активност на секое претпријатие. Тоа е, за разлика од многу конкурентни програми, апликацијата обезбедува контрола над сите аспекти на работниот тек, не само на одредена категорија. Компјутерска програма е изненадувачки едноставна во својата конфигурација, што го прави многу лесно да го совладате самостојно за неколку часа без прибегнување кон специјална обука. Според леснотијата на користење, дури и главното мени е поделено на само три дела. Може да се пофали со истата едноставност во фазата на имплементација, бидејќи постојат две причини. Прво, тоа се одвива од далечина. Второ, за да започнете, постои прашање.

Не треба да купувате специјална опрема? Доволно е да го подготвите вашиот персонален компјутер со инсталиран оперативен систем Windows. Сметководството на печатницата, спроведено во софтверскиот систем USU, му обезбедува на шефот на компанијата можност за централно управување со сите сметководствени филијали и оддели, како и да ја земе предвид ефективната работа на овие оддели, дури и во контекст на вработените. Ова овозможува да бидете подвижни и секогаш да бидете свесни за тоа што се случува. Ова е веќе половина од успехот. За оптимизирање на работата на персоналот, лесна и продуктивна интеграција на системот со која било модерна магацинска опрема, трговија или, во случај на печатница, уредите за печатење дозволуваат. Апликацијата овозможува доделување задачи на потребните уреди, кои тие ги извршуваат сами по даден распоред.

Богатата функционалност на секој дел од менито за интерфејс претпоставува присуство на многу опции според организирање на ефективно сметководство во печатницата. Еден од неговите главни аспекти, што претставува основа за понатамошни активности, контрола, како и анализа на податоци, ќе биде создавање на единствени записи за артикли, кои се неопходни за следење на потрошниот материјал по категории, како регистрација на нарачки и сметководство. Во сметководството на материјалите, секое движење може да се запише, сè до моментот на употреба во производството, а исто така, во евиденцијата, претставени се кратки карактеристики на секоја позиција. Евиденцијата за примените нарачки исто така дава информации за клиентот, неговите преференции, детали за дизајнот, изведувачите и приближната цена на услугите. Програмата ги спроведува сите потребни пресметки на услугите направени независно ако има поставени ценовници во делот ‘Референци’. Во исто време, може да има неколку од нив, а плаќањето за иста работа за различни клиенти е различно, поради политиката на лојалност. Вработените кои работат на проект, дури и од различни оддели, можат да работат заедно во софтверот ако се поврзани преку локална мрежа. Така, сите извршители на апликацијата ќе можат да ги обележат своите корекции, менувајќи го статусот на неговото извршување, истакнувајќи во различни бои, а менаџерите ќе можат да ја следат ефективноста на нивното извршување и усогласеноста со роковите.

Софтвер за контрола на печатницата од софтверот USU обезбедува многу алатки за организирање на јасно, без грешки и сигурно сметководство. Нема да најдете автоматизирана апликација подобра од оваа во однос на нејзините можности и демократска цена. Ние ви помагаме да го направите вистинскиот избор со донирање на основната верзија на софтверот целосно бесплатно во текот на три недели.

Печатницата лесно може да изврши анализа според кој било критериум на своите активности, благодарение на функционалноста на делот „Извештаи“. Водењето евиденција за типографијата во автоматизиран софтвер е лесно и удобно и што е најважно ефективно.

Инсталацијата на софтверот овозможува создавање неограничен број потрошни магацини за виртуелно складирање и производство на печатење. Земајќи ја предвид спецификацијата на рекламниот бизнис. Многу е важно софтверскиот систем USU да може да складира и обработува која било количина на влезни информации. Автоматското сметководство на печатницата е способно да обезбеди автоматско креирање на разни видови документација. Во автоматското генерирање на работни текови, можете да користите шаблони одобрени со закон или создадени според прописите на вашата компанија. Технологијата за баркодирање што се користи во автоматизацијата се применува на обележувањето на беџовите за да можат вработените да се регистрираат секојдневно во системот.

Имате можност не само да го процените обемот на извршената работа, туку и бројот на часови работени од вработен, регистрирани во базата на податоци преку беџ. Работа во системскиот интерфејс погоден за одделот за набавки, кој може погодно да планира купувања и да обележува нови испораки. Нарачките на клиентите може да се поделат со автоматизирана апликација во добро темпирани отпечатоци што започнуваат автоматски. Во вградениот планер, може да се изработи план за работа, кој менаџерот може да го сподели по пошта и со клиентот и со персоналот. Автоматското формирање на електронска база на клиенти во голема мера помага во понатамошната работа за подобрување на квалитетот на услугата и употребата на пошта. На најчестите видови печатење, како што се визит картички, може да се развијат картички за чини, според кои потрошниот материјал на оваа позиција автоматски се отпишува од продавницата.

За погодност за поставување нарачка, фотографиите и изгледот на дизајнот можат да бидат прикачени на неговиот запис, сите документи што се користат во работата, како и целата историја на соработка во форма на преписка и повици, ќе бидат зачувани во архивата .

Специјалистите за софтвер на УСУ го направија сметководствениот софтверски интерфејс не само интуитивен, туку и лаконски дизајниран, што несомнено е слатко.