Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство и отпис на горива и мазива
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 129
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство и отпис на горива и мазива

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство и отпис на горива и мазива

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Навременото сметководство и отпис на горива и мазива денес е нераскинливо поврзано со рационализиран систематски ред во организацијата на внатрешната и надворешната контрола на транспортната компанија. За да ја задржи и зголеми својата позиција и конкурентност на пазар кој динамично се развива, од исклучително значење е логистичката компанија да применува современи сметководствени методи и релевантни технологии. Автоматизацијата во процесот на отпишување и регистрирање горива и мазива не е само тренд на времето, туку секојдневна потреба за остварување на поставените задачи и посакуваните цели. Вообичаената процедура за сметководство и отпишување горива и мазива поради непредвидливоста на човечкиот фактор е полна со досадни грешки и секакви недостатоци. Застарените пристапи можат директно да влијаат на квалитетот на добиеното сметководство и значително да го намалат профитот со тековните несакани трошоци.

Напротив, автоматизираната постапка во процесот на класификација на потребните горива и мазива е лишена од очигледни недостатоци и има многу непобитни предности, вклучувајќи ја едноставноста и достапноста во употреба и отсуството на значителни буџетски расходи. За транспортна компанија, за поефикасна интеракција со добавувачите и клиентите, од витално значење е да се користи специјализиран софтвер во финансиската и економската компонента на нејзината работа. Достоен софтверски производ ќе го подобри отпишувањето на достапните горива и мазива, како и ќе ја замени непродуктивната и исцрпувачка физичка работа со документација. Земајќи ја предвид разновидноста на презентираните можности за висококвалитетна програма, транспортната компанија ќе може ефективно да ги комбинира претходно различните структурни поделби, одделенија и гранки во интегрален организам во најзгодниот редослед за работа. Компјутеризираното сметководство и отпишувањето на горивата и мазива во претпријатието го надминува секој пристап што некогаш бил користен, но изборот на софтверски производ што може да изврши автоматизација со соодветен квалитет не е лесна задача. Честопати, транспортните организации се изгоруваат на прилично популарните програми со високи месечни претплати, но на крајот се враќаат на своите старомодни методи.

Универзалниот сметководствен систем ќе се сретне со точност и во многу аспекти очигледно ќе ги надмине очекувањата дури и на најсофистицираните корисници. Успехот на софтверот, консолидиран не само на домашниот пазар, туку и меѓу логистичките компании во постсоветскиот простор, лесно се објаснува со индивидуален пристап кон реалните потреби и барања на индустријата за патен транспорт. Автоматизацијата на сметководството и отписот на горивата и мазива е придружена со пресметка без грешка на секој внесен економски индикатор. УСД самостојно ќе формира беспрекорен поредок и финансиски систем со апсолутна транспарентност за надворешни и внатрешни ревизии. Овој софтвер со свои напори, без интервенција на човечките ресурси на компанијата, ќе ја пополни сета потребна документација за отпис на материјали, со што целосно ќе се усогласат со актуелните меѓународни и домашни стандарди за квалитет. Заедно со подобрената процедура за сметководство и отстранување на горивата и мазива, транспортната организација ќе добие веродостојна анализа на целата количина на достапни информации, како и визуелни и шарени графикони, дијаграми и комплетна статистика со процедурата за отпис. USU ќе ги рангира најдобрите вработени целосно врз основа на индивидуалната и колективната продуктивност на целиот персонал. Дополнително, софтверскиот производ ќе му обезбеди на менаџментот на компанијата корисни извештаи за управување за навремени рационални одлуки. Универзалната алатка на програмата ќе ги следи движењата на работниците и изнајмените возила на претходно составени рути со автоматско сметководство и отпис на горива и мазива во претпријатието. Пред да ја купи целосната верзија на USU за прифатлива еднократна такса, транспортната компанија ќе може да ја користи целата функционалност на програмата за пробниот период со преземање на пробната верзија од официјалната веб-страница.

Програмата за сметководство на горива и мазива ќе ви овозможи да ја следите потрошувачката на гориво и горива и мазива во курирска компанија или услуга за испорака.

За регистрација и сметководство на товарни листови во логистиката, ќе помогне програмата за гориво и мазива, која има удобен систем за известување.

Програмата за пополнување товарни листови ви овозможува автоматизирање на подготовката на документацијата во компанијата, благодарение на автоматското вчитување на информации од базата на податоци.

Секоја логистичка компанија треба да води сметка за бензин и горива и мазива користејќи модерни компјутерски системи кои ќе обезбедат флексибилно известување.

Олеснете го сметководството на товарни листови и гориво и мазива со модерна програма од Универзалниот сметководствен систем, која ќе ви овозможи да го организирате работењето на транспортот и да ги оптимизирате трошоците.

Сметководството на товарните листови може да се изврши брзо и без проблеми со современиот софтвер на USU.

Многу е полесно да се следи потрошувачката на гориво со софтверскиот пакет USU, благодарение на целосното сметководство за сите правци и возачи.

Програмата за сметководство на гориво ќе ви овозможи да собирате информации за потрошеното гориво и мазива и да ги анализирате трошоците.

Програмата за сметководствени товарни листови е потребна во секоја транспортна организација, бидејќи со нејзина помош можете да го забрзате извршувањето на известувањето.

Лесно и едноставно е да се регистрираат драјвери со помош на модерен софтвер, а благодарение на системот за известување можете да ги идентификувате и најефикасните вработени и да ги наградите, но и најмалку корисните.

Програмата за сметководство на горива и мазива може да се прилагоди на специфичните барања на организацијата, што ќе помогне да се зголеми точноста на извештаите.

Програмата за сметководствени товарни листови ви овозможува да прикажувате ажурирани информации за потрошувачката на горива и мазива и гориво од транспортот на компанијата.

Програмата за евидентирање на товарни листови ќе ви овозможи да собирате информации за трошоците на маршрутите на возилата, да добивате информации за потрошеното гориво и други горива и мазива.

Вашата компанија може во голема мера да ги оптимизира трошоците за горивата и мазива и горивото со спроведување на електронско сметководство на движењето на товарните листови со помош на програмата USU.

За да ги земете предвид горивата и мазива и горивото во која било организација, ќе ви треба програма за товарен лист со напредно известување и функционалност.

Програмата за товарни листови е достапна бесплатно на веб-страницата на USU и е идеална за запознавање, има удобен дизајн и многу функции.

Програмата за формирање на товарни листови ви овозможува да подготвувате извештаи во рамките на генералниот финансиски план на компанијата, како и да ги следите трошоците долж маршрутите во моментот.

Можете да го следите горивото на маршрутите користејќи ја програмата за товарни листови од компанијата USU.

Сеопфатна оптимизација на финансиската и економската структура на камионска компанија.

Беспрекорно сметководство и пресметка на достапни показатели без интервенција на човечкиот фактор.

Формирање на целосно транспарентен финансиски систем за работа со повеќе каси и банкарски сметки.

Ефикасни трансфери на пари со брза конверзија во која било избрана светска валута.

Инстантно пребарување за договорни страни од интерес користејќи внимателно дизајниран систем на референтни книги и модули за управување.

Детална регистрација на огромни количини на информации во неколку погодни категории како што се тип, потекло и намена.

Способност да се преведе програмскиот интерфејс на разбирлив за корисникот јазик на комуникација во секое време.

Детална класификација на сите примени податоци благодарение на индивидуално конфигурабилните сметководствени параметри.

Групирање и дистрибуција на добавувачи по локација и неколку критериуми за доверливост.

Создавање непречено функционална база на клиенти со листа на ажурирани информации за контакт, банкарски податоци и коментари од одговорните менаџери.

Постојано следење на достапноста на долговите и статусот на нарачката во реално време.

Автоматско пополнување на секаков вид на документација, вклучувајќи обрасци, извештаи и договори за вработување, во форма најсоодветна за компанијата.

Редовно следење на движењата на работниците и изнајмените возила на релации со можност за навремено прилагодување по редоследот на клиентите.

Објективна анализа на спроведените активности на претпријатието со изработка на визуелни графикони, дијаграми и табели.

Идентификација на најпродуктивните вработени и на целиот тим во целина за да се пополни рејтингот на најдобрите меѓу персоналот.

Збирка на корисни извештаи за управување за управување со транспортна организација.

Повеќестепена контрола над секоја фаза на внатрешни и надворешни работни текови за отпис.

Навремено внесување во базата на информации за извршените поправки и купени горива и мазива со резервни делови.

Долгорочно закажување на важни состаноци и задачи за кој било избран датум и време благодарение на вградениот организатор.

Симултана работа на повеќе корисници на Интернет и на локална мрежа.

Професионална техничка поддршка на програмата за целиот период на работа од далечина или со посета на канцеларија.

Целосно враќање на изгубените податоци и зачувување на постигнатата нарачка со функцијата на резервна копија и архивирање.

Прифатлива цена на USU за секого и достапност на бесплатна пробна верзија за ограничен временски период.

Светли шаблони за дизајн на интерфејс кои ќе ја нагласат уникатната слика на претпријатието.

Едноставност и леснотија во процесот на совладување на универзалниот алатник на програмата.