Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство и регистрација на товарни листови
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 928
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство и регистрација на товарни листови

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство и регистрација на товарни листови

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Кога претприемачите ќе решат да започнат сопствен бизнис, каде што главната или придружната алатка ќе биде автомобил, транспорт на материјални вредности, тогаш прашањето како да се води евиденција и регистрација на товарни листови се наметнува едно од првите, бидејќи точноста на пресметувањето на трошоците за горива и мазива и работата на опремата зависи од исправноста на овој документ. За логистичките центри или услугите за испорака, транспортот станува главна ставка на трошоци, па занемарувањето на сметководството и подготовката на документацијата воопшто не е разумно и дефинитивно ќе доведе до финансиски загуби. Испратниците мора да им бидат издадени на возачите пред почетокот на патувањето и да ги наведат средствата што имаат право на транспорт, таму се наведени и рутата и техничките параметри на товарот. По завршувањето на задачата, овој лист се предава на одделот за логистика или сметководство, каде што се веќе прикажани вистинските индикатори на брзиномерот, за да се одреди преостанатото гориво, споредено со нормите. Ако невнимателно пристапите кон регистрацијата на овој документ, не знаете кои детали се вклучени во сметководството, тогаш бизнисот нема да трае долго, трошоците ќе го надминат профитот. На помош на таквите почетници бизнисмени и веќе големи компании, но кои сакаат да ги оптимизираат процесите, доаѓаат модерни технологии, системи за автоматизација фокусирани на помагање во дизајнирањето и пополнувањето на товарниот лист, пресметки за потрошувачката на ресурси за гориво и други операции што се својствени во спроведувањето на транспортот. Документацијата за патување, пренесена под контрола на софтверски алгоритми, станува поструктурирана и практично ја елиминира појавата на грешки, ова важи и за какви било пресметки, тие се направени според постојните формули, ова осигурува дека нема да се занемари ниту еден детал. Но, ако го направите вистинскиот избор на таква програма, тогаш таа ќе може да помогне не само со пресметување и извршување на разновидна документација, туку и со општото сметководство за деловните процеси, всушност, станувајќи десна рака на менаџерскиот тим .

Предлагаме да не навлегуваме во долги размислувања за препорачливоста да се префрлиме на автоматизација, туку да ги истражиме можностите за нашиот единствен развој во областа на информатичките услуги - Универзален сметководствен систем. Создаден е од специјалисти од висока класа кои ги разбираат потребите на сопствениците на бизниси, па тие го фокусираа својот проект да им помогнат на нив и на нивните вработени. Една од карактеристичните карактеристики, судејќи според името, е неговата разноврсност, бидејќи може да биде погодна за секое поле на активност, прилагодувајќи се на поставените задачи. Ова е програма за дизајн каде што можете да изберете функционалност по ваша дискреција и во зависност од потребите на одредено претпријатие. Исто така, за разлика од повеќето слични софтвери, периодот на совладување на конфигурацијата на USU ќе потрае многу малку време, бидејќи самиот интерфејс е фокусиран на обичните корисници на компјутер. И за да се направи преминот кон нов формат на работа уште побрз и поудобен, обезбеден е мал курс, каде специјалистите ќе зборуваат за структурата на менито и ќе ги покажат главните функции. На сметководствениот систем може да му се довери спроведување на речиси сите процеси поврзани со транспортот на стоки, од приемот и регистрацијата на апликацијата, завршувајќи со анализа на дадените услуги. Клиентите не треба да се грижат за имплементацијата и конфигурацијата на платформата, тоа го вршат специјалисти и нема потреба да го прекинувате вообичаениот ритам на работа. Исто така, нема потреба да се прават дополнителни трошоци за набавка на нова опрема, нашиот развој не бара системски параметри на компјутерите, доволни се оние кои се на билансот на организацијата. Леснотијата на разбирање, работењето, прилагодувањето на специфичните услови и потреби го прават USU софтверот толку популарен за различни области на активност, компании, вклучително и во странство, бидејќи вршиме далечинска имплементација и поддршка.

Пред корисниците да продолжат со подготовката на придружниот документарен пакет и патниот формулар, потребно е да се пополнат информативните каталози, врз основа на кои системот ќе ги врши сите операции. Ако претходно сте воделе електронски списоци, табели за возила, персонал, клиенти, залихи, тогаш нема да ви биде тешко да ги пренесете во базата со увоз, оваа функција не само што ќе го намали времето, туку и ќе ја зачува внатрешната структура. Програмата ги поддржува повеќето видови електронски датотеки, така што постапката е брза и не бара долго, рачно пренесување. Исто така, се воведуваат примероци од сите видови документи со договорен, стандардизиран образец за нивно последователно пополнување. Следно, треба да ги поставите формулите со кои ќе се одреди стапката на потрошувачка на бензин и горива и мазива. Во оваа категорија, можете да препишете фактори за корекција и да додадете неколку формули за различни типови на автомобили, што ќе го направи сметководството точно. Имајќи при рака целосна информативна база и алатки за пресметки, специјалистите ќе можат да започнат со сметководство и регистрација на товарни листови. Значи, кога ќе добиете нова нарачка, доволно е да ја изберете формата и да ги регистрирате главните параметри, во повеќето случаи ќе биде можно да се изберат соодветните информации од паѓачкото мени. Сите пресметки се вршат автоматски, така што можете веднаш да му ги кажете на клиентот точната цена на транспортната услуга, без пресметки кои одземаат многу време, што ќе има позитивен ефект врз побарувачката и лојалноста на договорните страни. Ќе бидат потребни неколку минути за да се подготви товарниот лист, многу параметри и линии ќе бидат обработени со минимално човечко учество, што ќе го минимизира ризикот од грешки. Вработените во сите одделенија на транспортната компанија ќе ценат колку ќе им се намали обемот на работа и ќе се зголеми нивната продуктивност со истиот состав, за раководството ова е директна заштеда на персоналот.

Но, програмата USU ќе помогне не само во подготовката на патните исправи, изготвување на листови за маршрутата, туку и ќе обезбеди значителна поддршка кога ќе се земат предвид другите аспекти кои се поврзани со активностите на компанијата. Со прилагодената фреквенција, извештаите ќе се прикажуваат на екранот на дирекцијата, според утврдените параметри, што ќе помогне правилно да се процени моменталната состојба на работите, како за одредена услуга, така и за организацијата во целина. Ова важи и за анализата на финансиските текови, тие исто така ќе дојдат под контрола на софтверската интелигенција, па нема да се занемари ниту еден денар. Секој вработен во претпријатието ќе најде збир на функции кои ќе му помогнат да ги исполни своите работни обврски, што ќе влијае на продуктивноста и растот на приходите.

За регистрација и сметководство на товарни листови во логистиката, ќе помогне програмата за гориво и мазива, која има удобен систем за известување.

Вашата компанија може во голема мера да ги оптимизира трошоците за горивата и мазива и горивото со спроведување на електронско сметководство на движењето на товарните листови со помош на програмата USU.

За да ги земете предвид горивата и мазива и горивото во која било организација, ќе ви треба програма за товарен лист со напредно известување и функционалност.

Програмата за товарни листови е достапна бесплатно на веб-страницата на USU и е идеална за запознавање, има удобен дизајн и многу функции.

Програмата за пополнување товарни листови ви овозможува автоматизирање на подготовката на документацијата во компанијата, благодарение на автоматското вчитување на информации од базата на податоци.

Програмата за формирање на товарни листови ви овозможува да подготвувате извештаи во рамките на генералниот финансиски план на компанијата, како и да ги следите трошоците долж маршрутите во моментот.

Можете да го следите горивото на маршрутите користејќи ја програмата за товарни листови од компанијата USU.

Програмата за сметководство на гориво ќе ви овозможи да собирате информации за потрошеното гориво и мазива и да ги анализирате трошоците.

Програмата за сметководствени товарни листови е потребна во секоја транспортна организација, бидејќи со нејзина помош можете да го забрзате извршувањето на известувањето.

Програмата за сметководство на горива и мазива може да се прилагоди на специфичните барања на организацијата, што ќе помогне да се зголеми точноста на извештаите.

Програмата за сметководствени товарни листови ви овозможува да прикажувате ажурирани информации за потрошувачката на горива и мазива и гориво од транспортот на компанијата.

Сметководството на товарните листови може да се изврши брзо и без проблеми со современиот софтвер на USU.

Програмата за сметководство на горива и мазива ќе ви овозможи да ја следите потрошувачката на гориво и горива и мазива во курирска компанија или услуга за испорака.

Програмата за евидентирање на товарни листови ќе ви овозможи да собирате информации за трошоците на маршрутите на возилата, да добивате информации за потрошеното гориво и други горива и мазива.

Олеснете го сметководството на товарни листови и гориво и мазива со модерна програма од Универзалниот сметководствен систем, која ќе ви овозможи да го организирате работењето на транспортот и да ги оптимизирате трошоците.

Лесно и едноставно е да се регистрираат драјвери со помош на модерен софтвер, а благодарение на системот за известување можете да ги идентификувате и најефикасните вработени и да ги наградите, но и најмалку корисните.

Секоја логистичка компанија треба да води сметка за бензин и горива и мазива користејќи модерни компјутерски системи кои ќе обезбедат флексибилно известување.

Многу е полесно да се следи потрошувачката на гориво со софтверскиот пакет USU, благодарение на целосното сметководство за сите правци и возачи.

Одлуката да купите софтвер од USU ќе биде одлучувачки фактор за вас во вашата борба за конкурентна предност.

Интерфејсот на апликацијата е обмислен до најмалите детали, така што дури и целосно неискусен корисник може лесно да ги разбере принципите на управување, целта на опциите.

Менито се состои од само три модули, но тие го извршуваат целиот опсег на задачи, а секој од нив има иста структура за леснотија на секојдневната работа.

Сметководствениот систем има широка функционалност која може да се приспособи за специфични деловни потреби со избирање сет на алатки при формирање апликација за автоматизација.

Електронскиот тек на документи создаден од програмата USU ќе овозможи целосно да се напушти неговиот хартиен колега, да се елиминира загубата и појавата на грешки.

Обрасците на товарниот лист и другите документи подлежат на прелиминарно одобрување и се во согласност со стандардите за логистички активности.

За да пополнат кој било формулар, на вработените во компанијата ќе им требаат неколку минути на јачината, бидејќи софтверот автоматски ќе ги пополнува повеќето линии, користејќи податоци од информативните бази за ова.

Формулите за пресметување на потрошувачката на ресурсите на гориво се засноваат на алгоритмите што ги декларира клиентот, тие можат да се прилагодат по потреба.

При пресметувањето на цената на летот, системот ќе ги земе предвид факторите за корекција како што се површината на патот, сезоната, сообраќајниот метеж според избраната рута.

Електронските географски карти ќе им помогнат на логистичарите во изградбата на најоптималната рута за движење на материјалните вредности.

Специјалистите ќе добијат алатки за следење на локацијата на возилото и контрола на минување на контролните пунктови, според поминатото растојание.

Доколку е неопходно да се направат прилагодувања на тековната маршрута, апликацијата автоматски повторно ќе ги пресмета трошоците за секој ресурс и за обезбедената услуга, воопшто.

На секој корисник му е обезбеден посебен работен простор, каде што ќе има на располагање информации и опции врз основа на заземената позиција.

Блокирањето на сметките на вработените се врши автоматски за време на долго отсуство на компјутерот, со што ќе се исклучат неовластени лица од пристап до официјални информации.

Нивото на конкурентност и способноста за влез на нов пазар ја прави програмата неопходна за менаџерите кои се стремат да го прошират својот бизнис.