Çmimi: mujore
Blini programin

Të gjitha pyetjet mund t’i dërgoni në: info@usu.kz
 1. Zhvillimi i softverit
 2.  ›› 
 3. Programe për automatizimin e biznesit
 4.  ›› 
 5. kontabilitetin dhe raportimin e një institucioni kreditor
Vlerësim: 4.9. Numri i organizatave: 4
rating
Vendet: Të gjithë
Sistemi operativ: Windows, Android, macOS
Grupi i programeve: USU software
Qëllim: Automatizimi i biznesit

kontabilitetin dhe raportimin e një institucioni kreditor

 • E drejta e autorit mbron metodat unike të automatizimit të biznesit që përdoren në programet tona.
  E drejta e autorit

  E drejta e autorit
 • Ne jemi një botues i verifikuar i softuerit. Kjo shfaqet në sistemin operativ kur ekzekutojmë programet dhe versionet tona.
  Botues i verifikuar

  Botues i verifikuar
 • Ne punojmë me organizata anembanë botës, nga bizneset e vogla tek ato të mëdha. Kompania jonë është e përfshirë në regjistrin ndërkombëtar të kompanive dhe ka një shenjë elektronike besimi.
  Shenjë besimi

  Shenjë besimi


Tranzicion i shpejtë.
Çfarë doni të bëni tani?



kontabilitetin dhe raportimin e një institucioni kreditor
Kjo video mund të shikohet me titra në gjuhën tuaj.
Kur filloni programin, mund të zgjidhni gjuhën.
Choose language

Program i klasit premium me një çmim të përballueshëm

1. Krahasoni konfigurimet

Krahasoni konfigurimet e programit arrow

2. Zgjidhni një monedhë

JavaScript është fikur

3. Llogaritni koston e programit

4. Nëse është e nevojshme, porositni një server virtual me qira

Në mënyrë që të gjithë punonjësit tuaj të punojnë në të njëjtën bazë të dhënash, ju nevojitet një rrjet lokal ndërmjet kompjuterëve (me kabllo ose Wi-Fi). Por gjithashtu mund të porosisni instalimin e programit në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
  Nuk ka rrjet lokal

  Nuk ka rrjet lokal
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
  Punë nga shtëpia

  Punë nga shtëpia
 • Ju keni disa degë.
  Ka degë

  Ka degë
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
  Kontroll nga pushimet

  Kontroll nga pushimet
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
  Punoni në çdo kohë

  Punoni në çdo kohë
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.
  Server i fuqishëm

  Server i fuqishëm


Llogaritni koston e një serveri virtual arrow

Ju paguani vetëm një herë për vetë programin. Dhe për cloud pagesa bëhet çdo muaj.

5. Nënshkruani kontratën

Dërgoni detajet e organizatës ose thjesht pasaportën tuaj për të lidhur një marrëveshje. Kontrata është garancia juaj se do të merrni atë që ju nevojitet. Kontrata

Kontrata e nënshkruar do të duhet të na dërgohet si një kopje e skanuar ose si një fotografi. Ne dërgojmë kontratën origjinale vetëm për ata që kanë nevojë për një version në letër.

6. Paguani me kartë ose një mënyrë tjetër

Karta juaj mund të jetë në një monedhë që nuk është në listë. Nuk është problem. Ju mund të llogarisni koston e programit në dollarë amerikanë dhe të paguani në monedhën tuaj amtare me kursin aktual. Për të paguar me kartë, përdorni faqen e internetit ose aplikacionin celular të bankës suaj.

Mënyrat e mundshme të pagesës

 • transferte bankare
  Bank

  transferte bankare
 • Pagesa me karte
  Card

  Pagesa me karte
 • Paguani përmes PayPal
  PayPal

  Paguani përmes PayPal
 • Transferimi ndërkombëtar Western Union ose ndonjë tjetër
  Western Union

  Western Union
 • Automatizimi nga organizata jonë është një investim i plotë për biznesin tuaj!
 • Këto çmime janë të vlefshme vetëm për blerjen e parë
 • Ne përdorim vetëm teknologji të avancuara të huaja dhe çmimet tona janë të disponueshme për të gjithë

Krahasoni konfigurimet e programit

Zgjedhja popullore
Ekonomik Standard profesionale
Funksionet kryesore të programit të zgjedhur Shikoni videon arrow down
Të gjitha videot mund të shikohen me titra në gjuhën tuaj
exists exists exists
Mënyra e funksionimit me shumë përdorues kur blini më shumë se një licencë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje për gjuhë të ndryshme Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje e harduerit: skanues barkodi, printera faturash, printera etiketash Shikoni videon arrow down exists exists exists
Përdorimi i metodave moderne të postimit: Email, SMS, Viber, telefonimi automatik me zë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Aftësia për të konfiguruar plotësimin automatik të dokumenteve në formatin Microsoft Word Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mundësia për të personalizuar njoftimet e dolli Shikoni videon arrow down exists exists exists
Zgjedhja e një dizajni programi Shikoni videon arrow down exists exists
Aftësia për të personalizuar importimin e të dhënave në tabela Shikoni videon arrow down exists exists
Kopjimi i rreshtit aktual Shikoni videon arrow down exists exists
Filtrimi i të dhënave në një tabelë Shikoni videon arrow down exists exists
Mbështetje për mënyrën e grupimit të rreshtave Shikoni videon arrow down exists exists
Caktimi i imazheve për paraqitje më vizuale të informacionit Shikoni videon arrow down exists exists
Realiteti i shtuar për edhe më shumë dukshmëri Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përkohshme e kolonave të caktuara nga secili përdorues për vete Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përhershme e kolonave ose tabelave specifike për të gjithë përdoruesit e një roli specifik Shikoni videon arrow down exists
Vendosja e të drejtave për rolet që të mund të shtojnë, modifikojnë dhe fshijnë informacione Shikoni videon arrow down exists
Përzgjedhja e fushave për të kërkuar Shikoni videon arrow down exists
Konfigurimi i disponueshmërisë së raporteve dhe veprimeve për role të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Eksporto të dhëna nga tabela ose raporte në formate të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Mundësia e përdorimit të Terminalit të Grumbullimit të të Dhënave Shikoni videon arrow down exists
Mundësia për të personalizuar një kopje rezervë profesionale të bazës së të dhënave tuaja Shikoni videon arrow down exists
Auditimi i veprimeve të përdoruesit Shikoni videon arrow down exists

Kthehu te çmimi arrow

Qiraja e një serveri virtual. Çmimi

Kur keni nevojë për një server cloud?

Qiraja e një serveri virtual është në dispozicion si për blerësit e Sistemit Universal të Kontabilitetit si një opsion shtesë, ashtu edhe si një shërbim i veçantë. Çmimi nuk ndryshon. Ju mund të porosisni një server me qira në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
 • Ju keni disa degë.
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.

Nëse jeni i aftë për harduer

Nëse jeni i aftë për harduerin, atëherë mund të zgjidhni specifikimet e kërkuara për harduerin. Menjëherë do t'ju llogaritet çmimi për marrjen me qira të një serveri virtual të konfigurimit të specifikuar.

Nëse nuk dini asgjë për harduerin

Nëse nuk jeni teknikisht i zgjuar, atëherë më poshtë:

 • Në paragrafin numër 1, tregoni numrin e njerëzve që do të punojnë në serverin tuaj cloud.
 • Më pas vendosni se çfarë është më e rëndësishme për ju:
  • Nëse është më e rëndësishme të marrësh me qira serverin më të lirë cloud, atëherë mos ndrysho asgjë tjetër. Lëvizni poshtë në këtë faqe, atje do të shihni koston e llogaritur për marrjen me qira të një serveri në re.
  • Nëse kostoja është shumë e përballueshme për organizatën tuaj, atëherë mund të përmirësoni performancën. Në hapin # 4, ndryshoni performancën e serverit në të lartë.

Konfigurimi i harduerit

JavaScript është i çaktivizuar, llogaritja nuk është e mundur, kontaktoni zhvilluesit për një listë çmimesh

Kontabiliteti dhe raportimi i një institucioni krediti në Softuerin USU organizohen në mënyrën aktuale të kohës, kështu që çdo operacion i kryer nga një institucion krediti shfaqet menjëherë në kontabilitetin e tij dhe në të njëjtën kohë dokumentohet për raportim, ndërsa stafi nuk merr pjesë në ndonjë nga këto procedura, por vetëm në ekzekutimin e vetë operacionit dhe regjistrimin e tij në forma elektronike. Pastaj, të gjitha veprimet, përfshirë kontabilitetin dhe raportimin, kryhen me automatizim: mbledhja e informacionit të përdoruesit që konfirmon transaksionet e kryera, klasifikimi i tij sipas proceseve, objekteve, subjekteve dhe llogaritja e treguesve që janë subjekt i kontabilitetit dhe përfshihen në raportimin e krijuar automatikisht, dhe rezultati i marrë shfaqet menjëherë në dokumentin përkatës që shoqëron procedurën e kontabilitetit.

Automatizimi i kontabilitetit dhe raportimit të një institucioni kreditor përmirëson proceset e brendshme që një institucion krediti ka në aktivitetet e tij, rregullon detyrat dhe punën e personelit, vendos kontrollin mbi kontabilitetin dhe raportimin, përshpejton shkëmbimin e informacionit dhe, në këtë mënyrë, rrit efikasitetin dhe korrektësia e kontabilitetit, cilësia e raportimit dhe shpejtësia e proceseve të kompanisë, zvogëlon kostot e institucionit të kreditit duke ulur kostot e punës dhe duke rritur produktivitetin e punës, e cila, si rezultat, do të çojë në optimizimin e fitimit. Duke përdorur automatizimin e kontabilitetit dhe raportimit, një institucion krediti strukturon të gjitha proceset për mbajtjen e regjistrave të aktiviteteve të tij dhe sistemon informacionin mbi llojet e ndryshme të raportimit, duke përfshirë kontabilitetin për palët dhe raportimin statistikor për rregullatorin, ndërsa automatizimi gjeneron ende të gjithë dokumentacionin e çdo lloji të raportimit.

Prandaj, pjesëmarrja e punonjësve të një institucioni krediti minimizohet në automatizimin e aktiviteteve të tij, duke përfshirë kontabilitetin dhe raportimin, pasi programi i automatizimit kryen shumë funksione dhe, për këtë arsye, punon në vend të personelit, përgjegjësia e të cilit tani përfshin vetëm shtimin e leximeve të tyre në formularët elektronikë të sipërpërmendur, të cilat janë individuale për të gjithë punonjësit dhe sigurojnë përgjegjësi personale për cilësinë e informacionit të postuar në to dhe përllogaritjen automatike të shpërblimit mujor, duke marrë parasysh informacionin e postuar në to.

Automatizimi i një institucioni krediti rregullon aktivitetet e personelit, duke marrë parasysh kohën dhe fushën e punës së bashkangjitur në çdo operacion të kryer, personalizon punën e tyre, duke ofruar regjistra individualë dhe një zonë individuale të punës - një zonë e përgjegjësisë brenda kompetencave dhe detyrave të caktuara. Në të njëjtën kohë, automatizimi i kontabilitetit dhe raportimit të një institucioni krediti siguron forma elektronike të unifikuara si revista individuale të punës për të shpejtuar procedurat e futjes së të dhënave të kryera nga përdoruesit çdo ditë, duke rritur kështu shpejtësinë e proceseve, siç u përmend më lart. Unifikimi i formave të ofruara nga automatizimi çon në unifikimin e operacioneve, duke sjellë ekzekutimin e tyre në automatizim, i cili kërkohet për të optimizuar aktivitetet. Në të njëjtën kohë, automatizimi i një institucioni krediti regjistron sasinë e punës së kryer nga përdoruesit në kohë, sipas standardizimit të operacioneve dhe vlerëson efektivitetin e secilit pas një periudhe në përgatitjen e raportimit të brendshëm me një analizë të të gjitha llojeve të punës dhe personelit të përfshirë në to.

Automatizimi i një institucioni kreditor lejon që ajo të ketë një analizë të rregullt të aktiviteteve të saj, duke përfshirë një vlerësim të statusit të aplikimeve të kredisë që përbëjnë fitimin e tij, kështu që analiza e tyre bën të mundur kontrollimin e sjelljes së klientëve, përputhjen e tyre me kushtet e kredisë afatet kohore të pagesave dhe shumën e borxhit ekzistues. Duhet shtuar se vetëm Softueri USU ofron analizë automatike në këtë segment të çmimeve, ndërsa oferta të ngjashme nga zhvilluesit e tjerë mund ta ofrojnë atë vetëm me një kosto më të lartë të programit. Një institucion krediti pranon jo vetëm raporte me një analizë të të gjitha llojeve të punës, por edhe statistika të treguesve me dinamikën e ndryshimeve në periudhat e kaluara, gjë që lejon planifikim efektiv për periudhat e ardhshme, duke marrë parasysh të dhënat e akumuluara dhe duke parashikuar rezultatet, duke i ekstrapoluar ato sipas trendi i identifikuar.

Programi është instaluar në kompjuterët e institucionit të kreditit nga specialistët tanë, pa përfshirë personelin e tij në instalim, por duke ofruar një prezantim të shkurtër të të gjitha aftësive të softuerit, i cili gjithashtu u lejon punonjësve të familjarizohen shpejt me funksionalitetin për një zhvillim të suksesshëm. Megjithëse produktet tona ndryshojnë nga të gjithë të tjerët për navigimin e tyre të përshtatshëm dhe ndërfaqen e thjeshtë, kjo ju lejon të përfshini personelin në punë pa ndonjë aftësi përdoruesi, duke siguruar sistemin e automatizuar me informacione të ndryshme. Një informacion i tillë i ndryshëm ndihmon për të hartuar një përshkrim më të hollësishëm dhe të thelluar të gjendjes aktuale të proceseve dhe operacioneve që janë duke u kryer në një kohë të caktuar në një institucion financiar.

Për të personalizuar përdoruesin që punon, ofrohet një zgjedhje prej më shumë se 50 opsionesh të dizajnit të ndërfaqes përmes një rrote lëvizëse të përshtatshme në ekranin kryesor. Përdoruesit marrin akses të veçantë në të dhënat e shërbimit, të kufizuara nga fusha e detyrave dhe kompetencave të tyre, duke caktuar hyrje personale dhe fjalëkalime. Personalizimi i hyrjes siguron kryerjen në forma personale elektronike, të cilat janë të lehta për tu kontrolluar mbi cilësinë, kohën e ekzekutimit dhe besueshmërinë e të dhënave. Kontrolli është përgjegjësi e menaxhmentit, i cili ka qasje të lirë në të gjitha dokumentet, përdor funksionin e kontrollit për të përshpejtuar procedurën për kontrollimin e regjistrave.

Nga bazat e të dhënave të formuara në sistemin e automatizuar, baza e klientit, nomenklatura, baza e kredisë, baza e përdoruesit dhe të tjerët paraqiten për llogaritjen dhe raportimin e llojeve të ndryshme të aktiviteteve. Gjëja kryesore në kontabilitetin e kredive është baza e kredive, e cila përmban jo vetëm një listë të plotë të tyre, por edhe informacione të hollësishme për secilën kërkesë me termat, shumat dhe kushtet. Për secilën hua, ju mund të shfaqni një regjistër të hollësishëm të operacioneve të kryera në institucionin e kredisë që nga lëshimi i saj, duke përfshirë datat, emrin e detyrave të kryera dhe rezultatet e marra. Çdo operacion i kryer në bazën e të dhënave të kredisë i caktohet një status dhe ngjyrë e veçantë për kontroll vizual mbi gjendjen aktuale të kredisë në mënyrë që ta vlerësojë shpejt atë.

Sistemi i automatizuar i institucioneve të kreditit përdor gjerësisht vizualizimin me ngjyra të treguesve, i cili i kursen përdoruesve kohë në vlerësimin e proceseve aktuale dhe arritjen e rezultateve. Baza e kredisë mund të zgjidhet lehtësisht sipas statusit për të nxjerrë në pah zonën aktuale të punës, e cila ndihmon në ndarjen e operacioneve të kompanisë dhe, për këtë arsye, përshpejtimin e zbatimit të tyre. Jo më pak e rëndësishme se baza e kredive është baza e klientit, ku jo vetëm të dhënat personale dhe kontaktet e huamarrësve janë të përqendruara por mblidhet një histori e plotë e ndërveprimit me secilin. Këtu, formohet një regjistër i ngjashëm i kontakteve me secilin klient, ku të gjitha veprimet e kryera tregohen me data, përfshirë thirrjet, letrat dhe rezultatet e kontaktit.

Klientët ndahen në kategori sipas klasifikimit të zgjedhur nga institucioni i kreditit, kjo ju lejon të organizoni kontakte me grupe të synuara, gjë që rrit në mënyrë dramatike shkallën e ndërveprimit. Programi kryen në mënyrë të pavarur të gjitha llogaritjet në lidhje me kontabilitetin dhe raportimin, përfshirë pagesat duke marrë parasysh planin e ripagimit, interesin, komisionet dhe bën një rillogaritje të pagesës kur luhatet kursi i këmbimit. Ai llogarit pagat e pjesëve për përdoruesit sipas vëllimit të detyrave që janë regjistruar në regjistrat e tyre të punës, duke rritur aktivitetin e stafit.