Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство и известување на кредитна институција
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 207
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство и известување на кредитна институција

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство и известување на кредитна институција
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководство и известување за кредитна институција во Софтверот УСУ се организирани во тековниот режим на време, така што секоја операција извршена од кредитна институција веднаш се прикажува во нејзиното сметководство и во исто време е документирана за известување, додека вработените не учествуваат во која било од овие постапки, но само во извршувањето на самата операција и нејзината регистрација во електронски форми. Потоа, сите дејства, вклучително и сметководството и известувањето, се вршат со автоматизација: собирање кориснички информации со кои се потврдуваат извршените трансакции, нивно подредување по процеси, предмети, теми и пресметување на индикатори кои подлежат на сметководство и се вклучени во автоматско генерираното известување добиениот резултат е веднаш прикажан во соодветниот документ што ја придружува постапката за сметководство.

Автоматизацијата на сметководството и известувањето на кредитна институција ги подобрува внатрешните процеси што ги има кредитната институција во своите активности, ги регулира должностите и работата на персоналот, воспоставува контрола врз сметководството и известувањето, ја забрзува размената на информации и, со тоа, ја зголемува ефикасноста и точноста на сметководството, квалитетот на известувањето и брзината на процесите на компанијата, ги намалува трошоците на кредитната институција со намалување на трошоците за работна сила и зголемување на продуктивноста на трудот, што, како резултат, ќе доведе до оптимизација на профитот. Користејќи ја автоматизацијата на сметководството и известувањето, кредитна институција ги структурира сите процеси за водење евиденција за своите активности и систематизира информации за разни видови известување, вклучувајќи сметководство за договорните страни и статистичко известување за регулаторот, додека автоматизацијата сè уште ја генерира целата документација од било кој тип на известување.

Затоа, учеството на вработените во кредитна институција е минимизирано во автоматизацијата на нејзините активности, вклучително и сметководството и известувањето, бидејќи програмата за автоматизација извршува многу функции и, според тоа, работи наместо персонал, чија одговорност сега вклучува само додавање на нивните читања на горенаведените електронски обрасци, кои се индивидуални за сите вработени и обезбедуваат лична одговорност за квалитетот на информациите објавени во нив и за автоматското пресметување на месечните надоместоци, земајќи ги предвид информациите објавени во нив.

Автоматизацијата на кредитна институција ги регулира активностите на персоналот, имајќи го предвид времето и обемот на работата приложена за секоја извршена операција, ја персонализира нивната работа, нудејќи индивидуални дневници и индивидуална работна област - област на одговорност во рамките на надлежностите и доделените должности. Во исто време, автоматизацијата на сметководството и известувањето на кредитна институција обезбедува унифицирани електронски форми како индивидуални работни списанија за забрзување на процедурите за внесување податоци што ги вршат корисниците дневно, со што се зголемува брзината на процесите, како што е споменато погоре. Обединувањето на формите што ги нуди автоматизацијата доведува до обединување на операциите, носејќи го нивното извршување до автоматизам, што е потребно за оптимизирање на активностите. Во исто време, автоматизацијата на кредитна институција го регистрира обемот на работа што ја извршуваат корисниците навреме, според стандардизацијата на работењето и ја проценува ефективноста на секој по одреден период во подготовката на внатрешно известување со анализа на сите видови на работата и персоналот вклучен во нив.

Автоматизацијата на кредитна институција и овозможува редовна анализа на нејзините активности, вклучувајќи проценка на статусот на апликациите за заем што ја сочинуваат нејзината добивка, така што нивната анализа овозможува да се контролира однесувањето на клиентите, нивната усогласеност со кредитните услови, навременоста на плаќањата и износот на постојниот долг. Треба да се додаде дека само USU Software обезбедува автоматска анализа во овој ценовен сегмент, додека слични понуди од други развивачи можат да ја понудат само со повисоки трошоци на програмата. Кредитна институција прима не само извештаи со анализа на сите видови работа, туку и статистика на индикатори со динамика на промени во минатите периоди, што овозможува ефективно планирање за идните периоди, разгледување на акумулираните податоци и предвидување на резултатите, нивно екстраполирање според идентификуваниот тренд.

Програмата е инсталирана на компјутерите на кредитната институција од страна на нашите специјалисти, без вклучување на нејзиниот персонал во инсталацијата, но нуди кратка презентација на сите можности на софтверот, што исто така им овозможува на вработените брзо да се запознаат со функционалноста за успешен развој. Иако нашите производи се разликуваат од сите други со нивната лесна навигација и едноставен интерфејс, ова ви овозможува да вклучите персонал во работата без никакви кориснички вештини, обезбедувајќи му на автоматскиот систем разновидни информации. Ваквите различни информации помагаат да се состави подетален и детален опис на моменталната состојба на процесите и операциите што се вршат во дадено време во финансиска институција.

За да го персонализирате работниот корисник, се нуди избор од повеќе од 50 опции за дизајн на интерфејс преку удобно тркало за движење на главниот екран. Корисниците добиваат посебен пристап до податоците за услугите, ограничени со обемот на нивните должности и овластувања, со доделување лични најавувања и лозинки. Персонализацијата за најавување предвидува изведување во лични електронски форми, кои се лесни за контрола над квалитетот, времето на извршување и веродостојноста на податоците. Контролата е одговорност на управата, која има слободен пристап до сите документи, ја користи функцијата за ревизија за да ја забрза постапката за проверка на дневниците.

Од базите на податоци формирани во автоматизираниот систем, клиентската база, номенклатурата, основата на заемот, корисничката база и другите се презентирани за сметководство и известување за разни видови активности. Главната работа во сметководството на заемите е основата на заемите, која содржи не само комплетен список на нив, туку и детални информации за секоја апликација со условите, износите и условите. За секој заем, можете да прикажете детален регистар на операции извршени во кредитната институција од нејзиното издавање, вклучувајќи ги датумите, името на извршените задачи и добиените резултати. Секоја операција извршена во базата на податоци за заемот е доделена на посебен статус и боја за визуелна контрола врз моменталната состојба на заемот, со цел брзо да се процени.

Автоматизираниот систем на кредитни институции широко користи визуелизација на боите на индикаторите, што им заштедува на корисниците време за проценка на тековните процеси и постигнување резултати. Основата на заемот може лесно да се сортира според статусот за да се потенцира реалната област на работа, што помага да се одделат операциите на компанијата и, според тоа, да се забрза нивното спроведување. Не помалку важна од основата на заемите е клиентската база, каде што не се концентрирани само лични податоци и контакти на должници, туку се собира целосна историја на интеракција со секој од нив. Тука, се формира сличен регистар на контакти со секој клиент, каде што сите извршени дејства се означени со датуми, вклучувајќи повици, писма и резултати од контакт.

Клиентите се поделени во категории според класификацијата избрана од кредитната институција, ова ви овозможува да организирате контакт со целни групи, што драматично ја зголемува скалата на интеракција. Програмата самостојно ги извршува сите пресметки поврзани со сметководството и известувањето, вклучително и плаќањата со оглед на распоредот на отплата, каматата, провизиите и прави повторна пресметка на плаќањето кога курсот варира. Ги пресметува платите по парчиња на корисниците според обемот на задачи што се регистрирани во нивните дневници за работа, зголемувајќи ја активноста на персоналот.