Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство и контрола на транспортите
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 328
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство и контрола на транспортите

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство и контрола на транспортите
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководството на транспортите преку нашата универзална програма USU-Soft ви помага да ги држите под контрола сите главни аспекти на компанијата! Организацијата и управувањето со транспортите се вршат од единствен систем за контрола на информации. Сите вработени во компанијата ќе работат во неа како дел од единствен технолошки ланец. Сметководствената програма за контрола на транспорт прикажува информации и во контекст на индивидуални нарачки од клиенти, и според начинот на консолидирање на налозите. Во системот за контрола на управувањето со транспорциите се доделуваат одредени права за пристап на секој корисник. Принципите на работа и приодите на контролната програма за сметководство на превозните средства може да варираат во зависност од специјализацијата на клиентот: може да биде управување со товарни возила и управување со патен транспорт, железнички пруги итн.

Треба да се има предвид дека сметководството за транспорт има и свои карактеристики. Управувањето со транспортите може да се синхронизира со веб-страницата на компанијата и разни други системи. Автоматизацијата на превозот на патници и товар е најважната задача на секој менаџер, бидејќи од тоа зависат нарачките, приходите на организацијата и почитта на компаниите што соработуваат!

Контролата на транспорт започнува со соработка со клиенти. Апликацијата што ја нудиме има збир на алатки за комуникација со клиенти. Како резултат, можете да им ги дадете вашите услуги на најдобар начин, оставајќи ги сите задоволни. Постои можност за регистрација на клиенти со сите потребни информации, како што се број за контакт и така натаму. Ова ви овозможува да бидете во контакт со вашите клиенти, како и да планирате состаноци и преговори. Менаџментот за логистички транспорт со системот за контрола на USU-Soft осигурува дека секоја апликација никогаш не останува без надзор, бидејќи секоја од нив е означена со статус: прелиминарно, во тек, одбивање, завршено Можете исто така да додадете многу дополнителни статуси на барање на клиентот. Автоматското сметководство на меѓународниот сообраќај вклучува формирање на разни документи: апликации, договори, итн. Софтверот за превоз на патници овозможува лесен пристап до управување со известување. Инсталирањето на системот за управување со сметководството значително придонесува за зголемување на престижот на вашата организација.

Организацискиот менаџмент со апликацијата USU-Soft исто така дава можност за контрола на сите работни процеси. Финансиското управување сигурно ќе стане поуспешно со инсталирањето на сметководствената програма за контрола на транспорт. Додавајќи го генералниот сет на карактеристики, ние исто така ви обезбедуваме разни можности. Тематското планирање можете да го преземете бесплатно од нашата веб-страница. Сметководствената програма за контрола на транспорт дава лесен пристап до управување со известување, што ќе ја зголеми ефикасноста на сите активности на претпријатието. Автоматизацијата на работното место со нашата апликација ја оптимизира работата на вработените, што ќе има позитивен ефект врз зголемувањето на нивната мотивација. Процесот што ги прави ваквите напредни информациски системи е одговорна и одзема многу време. Ние ви нудиме високо квалитетен производ! Анализата на управувањето спроведена во програмата за сметководствена контрола обезбедува објективна слика за активностите на секој вработен. Стратешкиот развој на претпријатието станува поуспешен и избалансиран кога се користи програмата за сметководствена контрола. Ексел-сметководството на стоки е несигурно и старомодно со моменталниот обем на деловна активност. Програмата за сметководствена контрола ви овозможува не само да работите со информации, туку и да ги чувате во архивите онолку колку што ви треба.

Додавањето нови корисници и доделувањето на нив права за пристап не е долг и комплициран процес. Програмата за контрола на управување со транспорт вклучува сметководство за финансиската страна на секоја апликација. Ако сакате да регистрирате која било друга финансиска трансакција што не е поврзана со одредена апликација, можете лесно да го направите тоа со помош на нашата програма. Сметководствениот софтвер има и многу други интересни карактеристики! Можете сами да ги искусите со преземање бесплатна демо-верзија од нашата веб-страница.

Менаџментот станува не само посигурен, туку и модерен, бидејќи софтверот е интегриран со скоро сите современи канали за комуникација и технички средства. Интеграцијата на софтверот со видео камери овозможува автоматско контролирање и препознавање видео на возила и клиенти. Интеграцијата со опрема во магацинот ќе помогне да се спречи кражба, а врската со веб-страницата и PBX е шанса да се привлечат нови клиенти. Товарните правци ќе бидат подготвени побрзо и поточно, додека специјалистите ќе можат да го земат предвид најневеројатниот број и комбинација на фактори - времето, видот на испраќањето, барањата за транспорт, желбите на клиентите. Секоја пратка со нашиот систем може да се контролира од самиот почеток до нејзиниот крај. Диспечерот ќе го следи товарот на патот користејќи електронски мапи и фокусирајќи се на податоците за геолокација. Возачите, знаејќи дека се гледаат, нема да ги нарушат трасата, времето и термините. Програмата за сметководствена контрола ги пресметува трошоците, трошоците за автомобилски услуги, како и стоки, користејќи точни и точни формули. Тоа е можно според различни ценовници, по различни тарифи, по индивидуални услови што му се дадени на одреден клиент.

Софтверот ви овозможува секогаш прецизно да извршувате какви било технички пресметки, бидејќи електронските директориуми лесно ќе се формираат во контролната програма. Возилата што се користат во превозот може да се опишат во согласност со фабричките податоци или можете да ги преземете референтните информации во која било електронска датотека и да ги додадете во софтверот.