Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за клиенти во CRM
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 263
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за клиенти во CRM

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за клиенти во CRM
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

За автоматизација и точност, секое претпријатие за услуги на корисници и обезбедување одржува евиденција на клиенти во системот CRM, бидејќи старите начини на управување и документирање на податоците повеќе не се релевантни. Компјутеризирана CRM програма за сметководство на клиентите им обезбедува на корисниците целосни податоци кои можат да се дополнат или променат во секое време, во која било мера. Не е тајна дека бесплатниот CRM за сметководство на клиенти може да биде само во тест форма. Ако сакате да заштедите пари, можете да обрнете внимание на трошоците за комунални и други трошоци. На пример, нашата автоматизирана CRM програма за сметководство на клиенти има ниска цена и целосно не предвидува претплата, односно бесплатна, како и другите трошоци. Поради мултифункционалноста и присуството на голем избор на модули, работата на претпријатието ќе стане не само полесна, туку и побрза, подобра и поефикасна.

Удобниот и убав интерфејс на програмата CRM за сметководствени клиенти во CRM има и разноврсност, оперативно деловно управување, управување со документи, целосна контрола врз производните процеси, активностите на вработените, квалитетот на обработката на клиентите, како и нивниот раст и зголемување на добивка на претпријатието, за еден или друг временски период. Сите трансакции ќе бидат видливи во системот, бидејќи автоматски се складираат во една база на податоци. Можно е брзо да се добијат различни информации со користење на контекстуален пребарувач кој го оптимизира работното време на вработените, како и сигурно и долгорочно зачувување на сите материјали и документи и целосно бесплатно. Употребата на шаблони и примероци документи обезбедува и ефикасност, а автоматското внесување и увоз на податоци обезбедува точни и висококвалитетни информации. Материјалите може да се користат во кој било формат и од секаков вид извори.

Во табелите CRM за сметководство на клиентите, можете да внесете различни информации, дополнувајќи ги со приложени слики, документи, скенирања и фактури. Исто така, за поголема погодност, ќелиите може да се означат и означат со различни бои во слободна форма. За избраните клиенти, масовни или лични пораки може да се испраќаат преку SMS, MMS или е-пошта. Исто така, можете да го следите статусот на обработка на апликациите и прифаќање плаќања, со исклучок на долгови, наплата на задоцнети такси или обезбедување попуст.

Мултитаскингот на програмата за сметководство на клиентите во системот CRM може да се опише многу долго, но многу попродуктивно е да инсталирате демо верзија и да ја тестирате алатката на вашиот сопствен бизнис, а тоа е потполно бесплатно. Исто така, можете да добиете одговори на преостанатите прашања од нашите консултанти.

Услужната алатка за сметководство за клиенти во системот CRM обезбедува целосна автоматизација и оптимизација на работното време.

Точноста и квалитетот на внесувањето, брзината, се обезбедуваат со автоматско внесување или увоз на податоци од различни извори.

Поддршка за различни формати на документи.

Режимот за повеќе корисници, обезбедува единствен пристап за сите вработени.

Меѓусебна размена и поддршка на материјали и документи за корисниците на локалната мрежа или преку Интернет.

Во една програма, може да се поправат неограничен број гранки и гранки.

За клиентите, може да се внесат различни информации, кои се движат од детали до прикачени слики, плаќања, документи итн.

Обележување одредени податоци и ќелии со различни бои за поголема удобност.

Можете да складирате неограничено количество податоци, со оглед на можностите на оперативниот систем.

Добивајте материјали достапни брзо и без оптоварување, преку употреба на контекстуален пребарувач.

Резервната копија автоматски се зачувува на оддалечен сервер, само треба да ги внесете датумите за нејзино спроведување.

Масовното или личното испраќање пораки до клиентот се врши преку СМС, ММС или е-пошта.

Прифаќање на плаќања, во која било форма, во готово и безготовинско, со бесплатен прием на провизија.

Се прифаќаат сите видови девизи, под услов да се користи конвертор.

Сметководството за работното време, го одредува точниот износ на одработеното време, врз основа на кој се прават платите.

Сметководството, контролата, анализата, се врши врз основа на интеграција со видео камери, со дополнителни алатки и апликации, со магацински уреди.

Ниска цена, со убави бонуси, во форма на бесплатна месечна претплата.

Можете дополнително да развивате модули, лично за вашиот бизнис.

Сметководството во списанија и табели се врши брзо и ефикасно.

Формирањето извештаи, земајќи ги предвид кои, можете да ја видите профитабилноста на организацијата, е потполно бесплатно.