Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководствена форма на горива и мазива
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 442
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководствена форма на горива и мазива

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководствена форма на горива и мазива

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сите компании кои обезбедуваат логистички услуги, или имаат возила во својот имот, водат евиденција за употребата на горива и мазива (ПОЛ). Образецот за сметководство за гориво и мазива ги содржи сите потребни податоци за употребата на потрошувачката на гориво. Обрасците за издавање горива и мазива се евидентираат во посебна сметководствена книга. Издавањето се врши врз основа на товарни листови, кои служат како извор на информации за намената и употребата на горивото. Образецот за регистрација за издавање на горива и мазива се состои од три дела. Првиот дел е вовед, каде што се прикажани податоци како број на документ, име на компанија, бренд на возилото, име на гориво и мазива, датум на издавање, податоци на лицето одговорно за издавање. Во следниот дел од формуларот се прикажани моделот и бројот на возилото, бројот на патната сметка, информациите за возачот со персоналниот број, количината на гориво и мазива издадени во литри. Па, последната фаза на пополнување на формуларот со сметководствени податоци за горива и мазива е собирање потписи и заверување на документот со печат на претпријатието. Формите за издавање горива и мазива може да се разликуваат поради фактот што во организацијата се користат неколку видови гориво. Употребата на обрасци и дневник за издавање на горива и мазива генерира извештај за движењето на горивото, кој понатаму се користи во сметководствената работа. Сметководството се врши врз основа на обрасци, додека мора да се има предвид дека и водењето на сметководствените работи варира. За транспортните компании, трошоците за горива и мазива се материјални трошоци, за други компании тие се вклучени меѓу другите трошоци.

Како и секое сметководствено работење, иако е оптоварено со проток на документи, водењето евиденција за горивата и мазива е макотрпен процес. Во присуство на голем број возила, подготовката на обрасци за издавање горива и мазива и одржување на сметководствените активности е комплицирана со голем проток на информации и рутина. Издавањето обрасци може да се изврши истовремено за пет до десет возила, кои исто така може да се разликуваат по изглед. Губењето време за формирање на документација е примарен извор на неефикасност на претпријатието. Во однос на сметководството, ова се заканува да создаде проблеми со ингеренциите, чија веродостојност во голема мера ќе зависи од личноста. Под влијание на човечкиот фактор и големиот обем на обработка на информации, ризикот од правење грешки е многу висок. Воедно, направените грешки значително влијаат на текот на сите сметководствени активности, и во понатамошното формирање на известувањето. Грешките во даночното известување повлекуваат плаќање на парична казна, што ќе донесе непотребни трошоци за компанијата, ако не и загуби. За да се оптимизира сметководството и управувањето со документи, многу компании користат автоматизирани системи. Ваквите системи намерно делуваат на активностите на организацијата, придонесувајќи за зголемување на ефикасноста, продуктивноста и економските перформанси на компанијата.

Универзалниот сметководствен систем (USS) е иновативна програма за автоматизација, чии можности лесно можат да го оптимизираат секој работен тек што се спроведува во една организација. Употребата на USS нема посебна дистрибуција или специјализација; системот е погоден за секоја организација. Единственоста на софтверот лежи во неговата способност да се прилагоди на промените во структурата на организацијата и работните процеси, како и развојот на производот се врши земајќи ги предвид потребните потреби, желби и задачи, чија имплементација програмата мора да обезбеди .

Заедно со Универзалниот сметководствен систем, можете лесно да го оптимизирате сметководството со генерирање и пополнување различни формулари во автоматски режим, правење пресметки за потрошувачката на гориво, контролирање на транспортниот процес, следење и следење на техничката состојба на возилата, контролирање на работата на возачите итн. .

Автоматизацијата со Универзалниот сметководствен систем е едноставна, лесна и брза!

Можете да го следите горивото на маршрутите користејќи ја програмата за товарни листови од компанијата USU.

Лесно и едноставно е да се регистрираат драјвери со помош на модерен софтвер, а благодарение на системот за известување можете да ги идентификувате и најефикасните вработени и да ги наградите, но и најмалку корисните.

Програмата за евидентирање на товарни листови ќе ви овозможи да собирате информации за трошоците на маршрутите на возилата, да добивате информации за потрошеното гориво и други горива и мазива.

Програмата за пополнување товарни листови ви овозможува автоматизирање на подготовката на документацијата во компанијата, благодарение на автоматското вчитување на информации од базата на податоци.

Олеснете го сметководството на товарни листови и гориво и мазива со модерна програма од Универзалниот сметководствен систем, која ќе ви овозможи да го организирате работењето на транспортот и да ги оптимизирате трошоците.

Програмата за сметководствени товарни листови ви овозможува да прикажувате ажурирани информации за потрошувачката на горива и мазива и гориво од транспортот на компанијата.

Програмата за товарни листови е достапна бесплатно на веб-страницата на USU и е идеална за запознавање, има удобен дизајн и многу функции.

Многу е полесно да се следи потрошувачката на гориво со софтверскиот пакет USU, благодарение на целосното сметководство за сите правци и возачи.

Секоја логистичка компанија треба да води сметка за бензин и горива и мазива користејќи модерни компјутерски системи кои ќе обезбедат флексибилно известување.

Програмата за сметководствени товарни листови е потребна во секоја транспортна организација, бидејќи со нејзина помош можете да го забрзате извршувањето на известувањето.

Сметководството на товарните листови може да се изврши брзо и без проблеми со современиот софтвер на USU.

За регистрација и сметководство на товарни листови во логистиката, ќе помогне програмата за гориво и мазива, која има удобен систем за известување.

Програмата за сметководство на гориво ќе ви овозможи да собирате информации за потрошеното гориво и мазива и да ги анализирате трошоците.

За да ги земете предвид горивата и мазива и горивото во која било организација, ќе ви треба програма за товарен лист со напредно известување и функционалност.

Вашата компанија може во голема мера да ги оптимизира трошоците за горивата и мазива и горивото со спроведување на електронско сметководство на движењето на товарните листови со помош на програмата USU.

Програмата за сметководство на горива и мазива ќе ви овозможи да ја следите потрошувачката на гориво и горива и мазива во курирска компанија или услуга за испорака.

Програмата за формирање на товарни листови ви овозможува да подготвувате извештаи во рамките на генералниот финансиски план на компанијата, како и да ги следите трошоците долж маршрутите во моментот.

Програмата за сметководство на горива и мазива може да се прилагоди на специфичните барања на организацијата, што ќе помогне да се зголеми точноста на извештаите.

Мултифункционална програма со достапно мени.

Оптимизација на работа со обрасци за издавање горива и мазива.

Контрола врз водењето на сметководственото работење.

Формирање на постапка за пополнување обрасци за сметководство за горива и мазива, контрола на извршување.

Креирање, формирање, пополнување на формулари во автоматски режим.

Работете со товарни листови на автоматизиран начин.

Управување со ресурсите на компанијата.

Автоматизирани табели за пресметување на трошоците за гориво.

Анализа на трошоците за горива и мазива според информациите на обрасците.

Развој на методи за намалување на трошоците за гориво.

Спроведување финансиски, аналитички и ревизорски операции.

Автоматска обработка на документација: договори, формулари, изјави, списанија итн.

Пополнување на регистарот за движење на товарни листови.

Програмата има вграден весник кој ќе ви помогне да ги оптимизирате транспортните правци.

Оптимизација на структурата на управување.

Увоз и извоз на податоци од која било големина.

Детален приказ на снимени дејства во системот.

Управување со логистички операции.

Вграден систем за управување со магацин.

Мониторинг, одржување и поправка на возилото.

Опција за управување со далечинско претпријатие.

Брзо пребарување во програмата.

Употребата на USU ја гарантира безбедноста на складирањето на информации.

Одржување на статистички податоци.

Високо ниво на услуга и услуга за софтверскиот производ.