Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Автоматизација на обработката на барањата до службата за техничка поддршка
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 510
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Автоматизација на обработката на барањата до службата за техничка поддршка

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Автоматизација на обработката на барањата до службата за техничка поддршка

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Автоматизацијата на барањата за обработка е одличен начин за подобрување на ефикасноста на услугата за техничка поддршка. Сепак, вреди внимателно да се пристапи кон изборот на алатки - ова е еден од најважните аспекти. Автоматизацијата на програмата за обработка на барања од системот USU Software ја поедноставува вашата сервисна задача што е можно повеќе и ослободува повеќе време за одмор и развој. Овде можете да регистрирате повици не само за услугата што обезбедува техничка поддршка. Инсталацијата е идеална за сервисни центри, сервис за информации за автоматизација, јавни и приватни претпријатија. Стотици луѓе се способни да работат во него во исто време, а сето тоа - без губење на брзината и продуктивноста. Секој од нив се подложува на задолжителна регистрација и добива свој најава заштитена со лозинка. Ја прави автоматизацијата на вашите барања поефикасна и гарантира безбедност на барањата. Обработката на информациите за барањата е многу побрза, а нејзините резултати се евидентираат во заедничка база на податоци. Овде можете да го најдете саканиот запис во секое време, да го уредите или избришете по ваша дискреција. Дали мислите дека не треба сите технички документи да бидат во јавен домен? Потоа поставете го разграничувањето на корисниците. Значи, на вработениот му се дава ограничена количина на информации директно поврзани со неговата работа. Со внимателен пристап, техничката поддршка е експертска и без одвраќање. Техничкиот менаџер и неговите блиски ја гледаат целосната слика за тоа што се случува и работат во сите технички модули за снабдување. Пред да започнете со работа во системот, треба еднаш да ги внесете воведните информации во меморијата на апликацијата. Овозможува понатамошна автоматизација на различни технички операции. На пример, внесувате список на вработени и обезбедувате услуга, а кога генерирате документ, самата програма за автоматизација ги заменува податоците во соодветните делови. Покрај тоа, огромното мнозинство канцелариски формати се поддржани овде. Кога креирате нова апликација, можете веднаш да ја наведете нејзината категорија. Ова овозможува да се подредат задачите според степенот на релевантност, прво обработувајќи ги најважните. Можете да ја следите динамиката на дејствијата на секое лице со дистрибуирање на обемот на работа помеѓу специјалисти. Апликацијата за автоматизација создава заедничка база на податоци која постепено ја акумулира документацијата на претпријатието. За брзо да ја пронајдете датотеката за обработка што ви треба овде и да не губите дополнително време, овозможете ја функцијата за контекстуално пребарување. Ова е важен чекор во автоматизацијата на барањата до вашата техничка служба. Доволно е да внесете неколку букви или броеви на апликации за да се прикажат пронајдените совпаѓања во базата на податоци. По прелиминарната конфигурација на поддршката, резервната складирање стапува во игра. Можно е да се најдат копии од какви било записи за автоматизација од главната база на податоци, дури и ако случајно се оштетени или избришани. Доколку е потребно, функционалноста на софтверот подлежи на промени по нарачка. Така можете да ја добиете личната Библија на современите директори - џебен извршен водич во деловниот свет. Со инстантна проценка на квалитетот, можете да ги испитате преференциите на барањата на потрошувачкиот пазар, како и да ги исправите можните грешки. Изберете ги најдобрите начини за поедноставување на организациските активности - изберете ја понудата на софтверот USU!

Со обработката на барањата до автоматизација на услугата за техничка поддршка, значително ја олеснувате работата на претпријатието. Широката база на податоци ги координира активностите на вработените на кое било растојание. Брза процедура за регистрација со доделување на лично корисничко име и лозинка. Софистицираните безбедносни мерки ве штитат од непотребни ризици и ги штитат вашите податоци побезбедно од сефовите. Брзата обработка на барањата помага да се стекне репутација на доверлива компанија и да се зајакне нејзината позиција на пазарот. Лесното прилагодување го приспособува системот за автоматизација на вашите потреби. Корисникот самостојно регулира многу аспекти на работа со софтверот. Кога користите масовно или индивидуално испраќање, комуникацијата со потрошувачите не претставува ни најмала тешкотија. Најпоедноставен интерфејс со кој може да се справи дури и дете. Главната работа е да примените малку трудољубивост и да се запознаете со упатствата од специјалистите за софтвер USU. Обработката на барањата за програмата за одржување техничка поддршка овозможува да се работи во различни формати. Планирајте го вашиот бизнис предвреме. Овде можете да направите план за секое лице и да ги следите фазите на нивното спроведување. Апликацијата автоматски генерира многу менаџерски извештаи врз основа на правична анализа. Не треба долго да чекате за да го инсталирате овој софтвер!

Постапката се спроведува на далечина, веднаш по склучувањето на договорот и плаќањето. Софтверот за техничка помош е дополнет со различни функции направени по нарачка, како што е можноста за работа на кој било јазик во светот. Подобрете го снабдувањето со интегрирање со телефонските централи или официјалната веб-страница на компанијата. Идеален за работа со јавноста во јавни и приватни организации. Во овој случај, дозволен е кој било број на активни корисници. Уште повеќе предности на снабдувањето се претставени во демо верзијата апсолутно бесплатно!

Чекорите за оптимизација на сите барања за деловна обработка се изведуваат по природен, а не линеарен редослед. Ова дозволува обработката да се паралелизира секогаш кога е можно. Активноста за обработка има различни опции за автоматизација на извршувањето. Треба да има различни верзии на извршување, во зависност од конкретната ситуација, а секоја опција за автоматизација треба да биде едноставна и разбирлива. Работата се врши онаму каде што е соодветно. Во исто време, работата се распределува помеѓу границите на одделенијата, а непотребната интеграција е елиминирана. Бројот на проверки и контролни активности за автоматизација е намален. Тие треба да работат непречено, што ќе ги намали времето и трошоците за процесите на услугите за поддршка.