Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. апликација за пулт за помош
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 61
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

апликација за пулт за помош

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?апликација за пулт за помош

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Во последниве години, апликацијата Help Desk стана доста популарна за да ги ревидира принципите на управување со структурата на техничката или услужната поддршка, да воведе иновативни организациски механизми, да ја подобри услугата и да го развие бизнисот органски. Ефективноста на апликацијата е постојано потврдена во пракса. Контролата над параметрите на Help Desk станува целосна, се појавуваат сите потребни алатки кои ви овозможуваат да ја следите тековната работа и барања, автоматски да подготвувате прописи и извештаи и да ги регулирате ресурсите и трошоците.

Софтверскиот систем USU (usu.kz) долго време се занимава со прашања за висококвалитетна техничка поддршка, што овозможува прецизно да се постават границите на Help Desk, за да се објави најефективната апликација која брзо докажува вредно е. Ако штотуку се запознавате со апликацијата, ви препорачуваме да го оцените пријателскиот и интуитивен интерфејс. Тука нема ништо излишно. Програмерите честопати не успеваат да постигнат рамнотежа помеѓу перформансите и визуелната привлечност на проектот. Едниот имот го обзема другиот. Регистрите на Help Desk содржат детални информации за тековните операции и клиенти. Корисниците немаат проблем да ги подигнат архивите на апликациите за да ги видат завршените нарачки, да се повикуваат на архивски документи, извештаи и да го проучуваат нивото на интеракција со клиентите. Работните текови се директно прикажани од апликацијата во реално време. Ова го олеснува одговорот на проблемите, ја следи положбата на материјалниот фонд и работните ресурси, го контролира времето на нарачката, брзо контактира со клиентите за да разјасни некои детали.

Со помош на Help Desk е лесно да се разменуваат информации, графички датотеки, текст, извештаи за управување, да се следи табелата за персонал преку вградениот распоредувач на апликации. Ако нарачката е закочена, тогаш корисниците немаат потешкотии да ги утврдат причините за доцнење. Не е исклучена опцијата за користење на апликацијата за промовирање на услугите на Help Desk, ангажирање во рекламирање СМС пошта, комуникација со клиенти. За овие задачи е имплементиран посебен модул. Многу компании ги прават CRM способностите еден од врвните барања за проекти за автоматизација.

Во моментов, програмите за Help Desk се користат во многу индустрии. Работното опкружување на апликацијата не е исклучиво ограничено на ИТ-сферата. Софтверот може да се користи и од владини организации фокусирани на интеракција со населението, малите фирми и индивидуалните претприемачи. Автоматизацијата би била најдоброто решение. Не постои поедноставен, поквалитетен и посигурен начин за рационализирање на позициите на раководството и организацијата, воведување иновативни механизми, следење на работата на структурата и надворешните контакти. Апликацијата Help Desk ги следи оперативните аспекти на услугата и техничката поддршка, го следи напредокот и роковите на апликациите и обезбедува документарна поддршка. Нема потреба да се троши дополнително време на стандардни операции, вклучително и прифаќање барања и нарачка, процесите се целосно автоматизирани. Многу е полесно да се следат и тековните активности и планираните настани преку основниот планер. Ако одреден повик бара дополнителни ресурси, електронскиот асистент ве потсетува на ова. Платформата Help Desk е идеална за сите корисници без никакви сериозни ограничувања. Нивото на компјутерска писменост е практично ирелевантно.

Апликацијата ги разложува производните процеси (директно операции за техничка поддршка) во одреден број фази за да го зајакне квалитетот на контролата и веднаш да одговори на најмалите проблеми. Сега е отворена можноста за директна комуникација со клиентите, размена на информации и испраќање СМС. Освен тоа, корисниците можат брзо да разменуваат графички и текстуални датотеки, аналитички и финансиски извештаи.

Продуктивноста на специјалистите на Help Desk е јасно прикажана на екраните, што овозможува органско прилагодување на нивото на тековниот обем на работа и поставување на последователни задачи на персоналот. Со помош на апликацијата се следи работата на секој специјалист, што им помага на вработените со полно работно време да ги подобрат вештините, да ги утврдат приоритетите, проблематичните позиции на организацијата. Модулот за известување е стандардно инсталиран. Ова е најлесниот начин да го задржите прстот на пулсот на настаните. Доколку е потребно, треба да бидете збунети од прашањата за интегрирање на платформата со напредни услуги и услуги. Програмата е оптимално решение за сосема различни ИТ компании, услуги за техничка или сервисна поддршка, владини агенции или поединци.

Не сите алатки се вклучени во основната верзија. Некои опции се достапни за плаќање. Треба внимателно да ја проучите соодветната листа. Започнете да го избирате вистинскиот производ со демо верзија. Тестот е потполно бесплатен. Пред двесте години, Адам Смит направи извонредно откритие: индустриското производство мора да се подели на наједноставните и најосновните операции. Тој покажа дека поделбата на трудот промовира раст на продуктивноста бидејќи работниците фокусирани на една задача стануваат поквалификувани занаетчии и подобро ја вршат својата работа. Во текот на 19 и 20 век, луѓето организирале, развивале и управувале компании, водени од принципот на поделба на трудот од Адам Смит. Меѓутоа, во современиот свет, доволно е внимателно да се погледне секоја компанија - од улична тезга до транснационален гигант како Мајкрософт или Кока-Кола. Ќе се открие дека активностите на компаниите се состојат од огромен број на повторувачки деловни процеси, од кои секој е низа на акции и одлуки насочени кон постигнување на одредена цел. Прифаќање на нарачка од клиенти, испорака на стока до клиент, исплата на плати на вработените - сето тоа се деловни процеси за кои е исклучително потребна помошна апликација.